Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилен интерес към музеите в Плевен на 3 март

Снимка: БГНЕС

Над 8500 души са посетили музеите в Плевен на националния празник 3 март. Най-голям е интересът към единствената Панорама у нас "Плевенска епопея 1877".

Всички музеи в Плевен отвориха врати за свободно посещение на 3 март, което е традиция. Богомил Стоев, експерт "Връзки с обществеността на Регионалния военноисторически музей", заяви:

"През Плевенската панорама, както и през всички обекти на музеите в града, преминаха страшно много хора, като тази година преминаха повече от 8500 човека. Това са гости на града, плевенчани, майки с деца, като интересът е голям да видят уникалната по рода си панорама "Плевенска епопея". Обектите на военно-историческия музей са: Панорама "Плевенска епопея", експозицията в Историческия музей, мавзолея "Свети Георги Победоносец", къща-музей "Цар Освободител", Гривица, и два обекта спорт - седем обекта общо. През всички обекта на Регионален военно-исторически музей-Плавен преминаха повече от 8500 посетители, като по-голямата част от тях преминаха разбира се, през Панорама "Плевенска епопея" като най-интересен и уникален обект по рода си на Балканите".

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Светослав Райков

Светослав Райков - в борба със студа и ниската пенсия, но винаги с усмивка: Купете си мартенички от него!

37-годишният Светослав Райков е с ТЕЛК и в инвалидна колочика. Живял е 8 години в барака. Младият мъж изработва и продава мартеници на пазара в Цветния квартал на Варна.  Райков успява да получи жилище от общината, но все още се бори всеки ден за оцеляването си, тъй като инвалидната му пенсия е много ниска. Мечтата му е да има..

публикувано на 25.02.25 в 09:56
Въоръжените сили на Украйна предприеха офанзива в руската Курска област на 6 август 2024

Европейски министри на отбраната координираха позициите на страните си преди преговорите между САЩ и Русия

Министрите на отбраната на дузина европейски страни заедно с украинския им колега Рустем Умеров проведоха среща чрез видеоконферентна връзка, за да координират позициите си пред американско-руската дипломатическа офанзива, от която те са изключени на този етап, предаде АФП. Срещата снощи беше съпредседателствана от естонския министър на..

публикувано на 25.02.25 в 09:55

Кранево се напълни с бездомни кучета. Жалбите от нападнати и нахапани са десетки

Жители на крайморското село Кранево, община Балчик, алармират за все по-нарастваща популация от бездомни кучета в населеното място. Не са изолирани случаите и на нападнати и ухапани хора . Към момента общината не разполага със свой приют за бездомните животни и има сключен договор за обслужване от частен такъв, намиращ се в областния център..

публикувано на 25.02.25 в 09:35
Жечо Станков

Международна среща за енергийна свързаност ще се състои в София

Закрита министерска среща за енергийна свързаност в подкрепа на регионалните партньорства в европейската общност ще се състои днес в София с участието на министъра на енергетиката Жечо Станков. Ще се включат представители на Великобритания, Молдова, Унгария, Гърция, Азербайджан, Световната банка, Европейската банка за възстановяване и развитие,..

публикувано на 25.02.25 в 09:23
Искрен Иванов

Доц. Искрен Иванов: Мирът в Украйна минава през сделка за ценните метали

Всяка война се води за ресурси. Трайният мир за Украйна минава през сделка за ценните метали на страната. Това е, което САЩ искат. Това каза в интервю за БНР политологът доц. Искрен Иванов от Софийския университет "Св. Климент Охридски". Войната може да приключи при две условия – уреждането на статута на ценните метали и трайни гаранции..

публикувано на 25.02.25 в 09:22

Изследване: Доходите в Сливен с 47% по-ниски от тези в София

" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград, Велико Търново, Видин и Добрич ".  Това показва регионално изследване с карта на енергийната и социална уязвимост на домакинствата в България, направено от Института за икономически изследвания на..

публикувано на 25.02.25 в 09:06

Спасители предупреждават: Малките лавини по Седемте езера са почти ежедневие

Малките лавини тези дни по Седемте езера са почти ежедневие, предупреждават дежурните спасители по циркуса от отряда в Дупница. Последният случай е от неделя по обяд, когато скиор е предизвикал лавина в улей край хижа "Рилски езера". За щастие инцидентът се е разминал без жертви. Това е първият случай за тази година на човек, попаднал в..

публикувано на 25.02.25 в 09:04