Монтана приключи участието си в Адриатическата лига

Снимка: Архив / Снимка: БТА

Отборът на Монтана 2003 загуби от босненския Орлови със 79:80 (15:19, 13:16, 18:15, 22:18, 11:12) след продължение като гост в Обиличево (Баня Лука) в последна в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Поражението бе второ поредно и общо осмо за отбора, воден от старши треньора Преслав Пешев, във втория етап и сложи край на участието на българския тим в надпреварата за сезон 2023/2024.

Така след три поредни участия във Финалната четворка на Адриатическата лига, Монтана 2003 не успя да стигне до полуфиналите и приключи на шеста позиция в Суперлигата с актив 4-8. За топ 4 и мачовете за разпределението на медалите се класираха днешният съперник на Монтана 2003 – Орлови (6-6), черногорският Будучност (11-1), словенският Цинкарна (11-1) и сръбският Слога (5-7). Финалната четворка ще се проведе на 23 и 24 март в черногорската столица Подгорица.

Началото на срещата в Обиличево бе много оспорвано, а домакините взеха 4 точки аванс след 10 минути игра при 19:15. Баскетболистките на Орлови държаха инициативата през втората четвърт и увеличиха преднината си до 12 точки преди Монтана 2003 да успее да се доближи на 7 на почивката, когато изоставаше с 28:35.

Българският състав започна по-уверено второто полувреме, скъси дистанцията и поведе за 46:45 след тройка на Янина Тодорова при оставащи по-малко от четири минути в третата част. Тимът на Орлови обаче си върна водачеството за 50:46 преди четвъртия период. Последваха напрегнати минути, белязани от няколко обрата. Гостите от Монтана поведоха с 61:58 в средата на частта след кош на Тери Батъл, но домакините не допуснаха съперникът да се откъсне напред в резултата. Микаела Дамянова реализира тройка при оставащи 26 секунди и донесе аванс от 68:66 за Монтана 2003, но Сафия Лий бе точна за равенство 68:68 в края на редовните 40 минути.

Босненският тим влезе по-концентрирано в допълнителните 5 минути и със серия от 8:1 точки поведе със 76:69. Последва поредица от 8 безответни точки за Монтана 2003, който пак излезе напред за 77:76 при оставащи 49 секунди от продължението. Отборът на Орлови обаче се съвзе и обърна до 80:79 в своя полза, осигурявайки си участие във Финалната четворка на състезанието.

Тая Робинсън се отличи с 27 точки, 6 борби и 5 асистенции за Монтана 2003. Янина Тодорова реализира 14 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Тери Батъл завърши с 12 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Александра Мужевич бе най-полезна за успеха на Орлови с 38 точки, 12 борби и 6 асистенции, а Сафия Лий добави 19 точки и 8 борби.

Сега за Монтана 2003 предстои домакинство на Рилски спортист на 9 март в двубой от българския шампионат при дамите.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Бяла

Отборът на Бяла стана шампион на България по хандбал за жени

Втори мач от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени (играе се до две победи): Етър 64 - Бяла - 23:33 (10:11) * Бяла спечели серията с 2:0 победи. Отборът на Бяла победи като гост Етър 64 (Велико Търново) с 33:23 (11:10) и защити първото си място в първенството на България по хандбал за жени. Възпитаничките на Виктория Жосан взеха..

публикувано на 19.05.24 в 21:23
Интер

Интер и Лацио с равенство помежду си

Шампионът на Италия Интер завърши 1:1 срещу Лацио в мач от 37-мия кръг на Серия „А“. В 33-тата минута Дайчи Камада със силен изстрел изведе "орлите" напред. Домакините най-изравниха в 87-ата минута чрез резервата Дензъл Дъмфрис. Интер пропусна възможността да постави нов клубен рекорд по общ брой точки, защото може да вземе най-много 96, ако спечели..

публикувано на 19.05.24 в 21:18
Тадей Погачар

Погачар спечели "кралския" етап в Джирото и увеличи преднината си

Словенецът Тадей Погачар спечели "кралския" 15-и етап от Обиколката на Италия. Колоездачът на тима на Обединените арабски емирства измина дистанцията от 222 километра от Манерба дел Гарда до Мотолино за 6:11:43 часа. Тя включваше изкачване на надморска височина от 5400 метра. 25-годишният Погачар изпревари съперниците си в най-трудния етап от..

публикувано на 19.05.24 в 20:48
Манчестър Сити - Уест Хем

Манчестър Сити триумфира с титлата в Англия за четвърти пореден път

Манчестър Сити стана шампион на Англия, след като победи Уест Хем с 3:1 на "Етихад" в мач от последния 38-и кръг на Висшата лига. Играчът на сезона Фил Фодън на два пъти и Родри вкараха попаденията за домакините, а Мохамед Кудус с атрактивно изпълнение беше точен за гостите. Футболистите на Пеп Гуардиола станаха първият отбор, който ликува с титлата в..

публикувано на 19.05.24 в 20:14
Алекс Грозданов

Алекс Грозданов е новият капитан на мъжкия национален отбор по волейбол

Алекс Грозданов е новият капитан на мъжкия национален отбор по волейбол. Това обяви селекционерът на България Джанлоренцо Бленджини при заминаването на отбора за първия турнир от тазгодишното издание на Лигата на нациите, който ще се проведе в турския курорт Анталия. 26-годишният състезател наследява лентата от Цветан Соколов, който се оттегли от тима..

публикувано на 19.05.24 в 18:36

СК „Спартак“ спечели купата на ДП по кикбокс (стил К1) в Севлиево

Спортен клуб „Спартак“  спечели купата на държавното първенство по кикбокс в ринговия стил К1, което се проведе в Севлиево. Кикбоксьорите от Пазарджик  заеха първото място в класирането по медали с актив от 5 златни и 3 сребърни отличия. Втори се наредиха състезателите на СК „Вокил“ от Варна със спечелени 5 златни медали, 2 сребра и 2 бронза...

публикувано на 19.05.24 в 17:56
Макс Верстапен

Верстапен с пета победа във Формула 1, въпреки натиска на Норис

Нидерландецът Макс Верстапен се наложи да се бори до самия финал, но успя да спечели петата си победа от началото на сезона, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Емилия-Романя във Формула 1. Третият пореден успех на световния шампион на „Имола“ дойде след оспорван финал, в който той бе притиснат от британеца Ландо Норис, който въпреки..

публикувано на 19.05.24 в 17:40