Испанската Национална полиция е арестувала шестима членове на престъпна група, които са се специализирали в обири на домовете на футболисти. Те са ограбили 8 жилища, сред които и на футболистите Родриго от Реал (Мадрид) и Радамел Фалкао от Райо Валекано.
Става въпрос за петима мъже и една жена, които са ограбвали жилища на богати хора в престижни квартали. Те са арестувани, а след това трима от тях са пуснати под гаранция.
При задържането им са иззети 10 скъпи часовника, бижута, няколко хиляди евро и две въздушни пушки. Според полицаите грабежите са започнали през миналата година в Мадрид и три от сателитните му градчета, където се намират много от луксозните жилища на футболисти, бизнесмени и публични фигури. Преди да извършат обирите крадците са проучвали основно жертвата в социалните мрежи, където са събирали данни за начинът ѝ на живот, вещите, които притежава и с кого живее. Понякога са проследявали случайно срещнати хора със скъпи часовници или бижута от висок клас до домовете им, а след това са правили план как да ги ограбят.
Организацията е съставена от испанци, мароканец и италианец, като всеки от тях е имал точно определени ангажименти. Двама са намирали жертвата, двама са крадели вещите, жената на единия от тях ги е носила в магазина, където са се продавали, а последният е бил собственик на въпросния магазин. Общо те са откраднали вещи на стойност 1,8 милиона евро.
Жилището на футболиста на Реал Родриго в Алкобендас е било ограбено през май миналата година, като са откраднати вещи на стойност половин милион евро. Десет месеца по-рано крадците са правили друг опит да го оберат, но тогава икономката ги е изненадала и те са избягали. След сплашване на работник е ограбена и вилата на Радамел Фалкао, а полицията засили присъствието си в луксозните квартали. Крадците ще бъдат съдени за въоръжен грабеж, сплашване, подправяне на документи, пране на пари и членство в престъпна организация.
И днес продължава гасенето на големия пожар в Пирин. Локализирани са вече двете огнища над селата Илинденци и Плоски. Борбата с огъня в Пирин продължава 21-ви ден Над 150 огнеборци ръчно гасят вътрешни огнища на пожара в Пирин Вчера в гасенето се участваха над 150 души, както и два хеликоптера "Кугър". За днес има призив да се..
Един човек е загинал, а поне 5-ма са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София. Сигналът за инцидента е подаден в столичната "Пътна полиция" в 01:56 часа. Тогава автобус, който се е движил по нощната линия, се е ударил с лек автомобил на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и "Константин..
В Италия се отбелязва официално най-големият летен празник – Ферагосто - който е още от времето на Римската империя. Църквата обаче го съчетава с Успение Богородично на същата дата - 15 август. За италианците Ферагосто е ваканция, отдих и забавление, вододелът, след който се възобновява обикновеното ежедневие. Затова, той е като връх на..
Британският крал Чарлз Трети ще почете онези, чиято "служба и жертва" помогнаха за края на Втората световна война, в лично послание по случай 80-тата годишнина от Деня на победата над Япония. В аудио послание, записано предварително, кралят ще се закълне, че онези, които са се сражавали и са загинали в Тихия океан и Далечния изток, "никога..
Протестите в Сърбия продължиха за поредна вечер в много градове на страната, като на места избухнаха сблъсъци. Полицията в Белград използва сълзотворен газ в опит да раздели протестиращите от поддръжниците на управляващата Сръбската прогресивна партия. Имаше сблъсъци между притестиращи и цивилни полицаи при опит за арест. В Ниш..
Засилено полицейско присъствие с участието на звено на "Жандармерия" са осигурени от четвъртък следобед преди големите християнски празници Свето Успение Богородично - на 15-и август, и Успение на Свети Иван Рилски - на 18-и август, в Рилския манастир, обявиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Към Светата обител се очаква да бъде..
Патриарх Даниил ще посети Кюстендил на празника Голяма Богородица. Негово светейшество ще отслужи света литургия в храма "Успение Богородично" в града. С решение на общинските съветници Голяма Богородица е духовнтият празник на Кюстендил - денят е почивен за общинските звена и служби. Посрещането на патриархът Даниил започва в 8:30 часа в двора..
Няма пропуски или нарушения в лечението на 39-годишния Петър Стоянов, който преди няколко месеца почина след заразяване с полирезистентна бактерия и..
" Консервната промишленост в България може би е пред своя край. Скоро на рафтовете в магазините ще се предлагат кисели краставички от Индия, печени..
Промените в образователните програми за гимназия са добра първа стъпка към решаването на проблема с недостига на квалифицирана работна сила в редица..