България вече води разговори за доставка на противокорабни ракетни комплекси за черноморското крайбрежие. Това каза министърът на отбраната в оставка Тодор Тагарев.
Още миналата година парламентът задължи правителството да започне разговори с правителствата на съюзниците в НАТО за разполагане на съюзнически противовъздушни и брегови противокорабни ракетни комплекси за усилване на отбранителните способности на България.
"Водим разговори, но това е трудна задача. Водим разговори на двустранна основа, участваме и в съответните дискусии в НАТО, за да може да постигнем в максимална степен гаранции за сигурността на нашето въздушно пространство", каза министърът в оставка Тагарев.
По обяснения на Министерството обаче подобна мярка се налага заради "дефицити в противовъздушната, противоракетната отбрана или в бреговата охрана и отбрана".
Очаква се системите да са разположени само за определен срок.
Разходите за изпращането на бронетранспортьорите към Украйна надхвърлят 170 000 лв., каза Тагарев.
Първият ешелон е отпътувал на 7 март. Последният – наскоро. Решенията за помощ на Украйна се изпълняват, увери министърът.
Тодор Тагарев каза, че има сериозни рискове авиобазата до Граф Игнатиево да не приеме за на време новите ф-16. Фирми са поискали увеличаване на стойността на работата и са заявили, че ще се откажат.
"МО не склонно да даде повече пари, но се работи, за да се управляват по-добре тези рискове", каза Тагарев.
Тагарев очаква решение дали ще остане на поста си.
Като държава член на ЕС и съюзник в НАТО България е готова да участва в намирането на решения за мир и сигурност. Тази позиция е представил премиерът Росен Желязков в рамките на днешното неформално заседание на държавните и правителствени ръководители от Евросъюза, съобщава пресслужбата на правителството. Според Желязков сигурността на Украйна е..
До края на деня изтича срокът за предложения за промени между двете четения на проекта на Закон за бюджета на Държавното обществено осигуряване. В сряда те ще бъдат разгледани от парламентарната комисия по бюджет и финанси. 7 от деветте направени до момента предложения за промени са от депутати на партия "Възраждане". След най-новите внесени днес..
Замърсена питейна вода с тежки метали и колиформи засече хигиенната инспекция (РЗИ) от Монтана във вълчедръмското село Долни Цибър. Отклоненията са установени в училището и кметството в населеното място Взетите водни проби от основно училище "Христо Ботев" и кметството в Долни Цибър, не отговарят на наредба №9 за питейно – битови нужди по показател..
Кипър е усвоил 100% средствата от европейските фондове за периода 2014-2020 г. и е над средното за ЕС ниво за сегашния период 2021-2027 г., съобщиха от финансовото министерство при представянето на годишния доклад на Европейската сметна палата. Кипър е получил почти 1,3 млрд. евро от европейски фондове през последните четири години и "нито едно евро не..
Служители на Националния осигурителен институт и на Дирекция "Социално подпомагане" в Силистра излязоха в обедната си почивка, за да подкрепят националния протест на КНСБ в столицата. Исканията им са за по-добри условия на труд и по-високи заплати в обществения сектор. Протест на КНСБ с искане за достойно заплащане в обществения..
Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" се обяви против отварянето на училищните дворове за външни хора в по-големите градове като София и Пловдив. Подходът на български общини и кметове да нареждат училищните дворове да се отварят за гражданите извън учебните часове заради дефицита на спортни и открити пространства в големите градове води до..
Директорът на Българската агенция за инвестиции Мила Ненова е освободена от поста, съобщиха от Министерството на иновациите и растежа, без да посочват мотиви. За изпълняващ длъжността е назначен Ангел Иванов , за когото се съобщава, че има дългогодишен управленски опит в държавната администрация, включително в сферата на инвестициите. Бил е и..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Цялото интервю на Диана Янкулова с акад. Николай Денков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..