Елвира Краснобаева спечели многобоя в Атина

Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева стана шампионка, а Ева Брезалиева спечели сребърно отличие в многобоя при жените на първата за сезона Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Краснобаева направи официален дебют на Световна купа и със 131.100 точки (35.300 на обръч, 30.250 на топка, 33.300 на бухалки и 32.250) взе титлата.

Другата българка Ева Брезалиева също се представи много добре и в двата състезателни дни и се нареди втора с актив от 130.350 точки (34.000 на обръч, 32.900 на топка, 33.350 на бухалки и 30.100 на лента).

На трето място завърши Алина Харнаско (неутрален индивидуален атлет) със сбор от 125.000 точки.

Седем от общо осем възможни финала за България.

Ева Брезалиева се класира за всички четири финала, а Елвира Краснобаева за финалите на обръч, бухалки и лента.

С първи по сила резултат от 33.350 (D. 17.100; A. 8.150; E. 8.100) на бухалки и пети резултат от 30.100 (D. 14.500; A. 7.850; E. 7.750) на лента Брезалиева си осигури място за финалите в утрешния ден.

С най-висок резултат на лента от 32.250 (D. 15.900; A. 8.250; E. 8.100) и втори резултат от 33.300 (D. 16.900; A. 8.150; E. 8.250) на бухалки Краснобаева намери място сред най-добрите осем.

По публикацията работи: Петър Ненов

Състезателки по художествена гимнастика, таекуондо и брейк са финалистите в категория „Спорт“ в „Нощ на звездите“

Състезателки по художествена гимнастика, таекуондо и брейк са финалистите в категория „Спорт“ в спектакъла "Нощ на звездите". Церемонията, организирана от фондация "Енчо Керязов" е посветена  на талантливите деца на България в категориите "Спорт", "Образование", "Изкуство" и "Иновации". Тази година в 13-то издание на галата за голямата награда..

публикувано на 29.04.24 в 10:58

Гуардиола: Още сме далеч от титлата

Манчестър Сити все още е далеч от четвъртата си поредна титла в Англия, каза мениджърът на тима Хосеп Гуардиола. Сити победи Нотингам с 2:0 и е втори в класирането на Висшата лига на точка след лидера Арсенал, но и с мач по-малко.  "Титлата все още е далеч. Задайте ми този въпрос, когато сме начело в лигата и имаме още един мач. Но след..

публикувано на 29.04.24 в 10:41

Минесота елиминира Финикс в НБА

Минесота се класира за втория кръг на плейофите в НБА след убедителен успех в серията срещу Финикс с 4:0 победи. Отборът на Минесота спечели четвъртия мач със 122:116 и приключи сблъсъка от Западната конференция, като за първи път печели плейофна серия от 20 години. Антъни Едуардс завърши с 40 точки, 31 от които през второто полувреме...

публикувано на 29.04.24 в 09:17

Лион победи Монако и направи ПСЖ шампион

Отборът на Олимпик Лион продължава да показва отличната си форма през пролетта, като победи гостуващия Монако с 3:2. "Хлапетата" трябваше да обръщат мача още в самото начало, след като капитанът на монегаските Висам Бен Йедер ги изведе напред в резултата в първата минута. Тимът от Лион изравни в 22-рата минута чрез капитана си Александър..

публикувано на 29.04.24 в 06:59

Алкарас, Рубльов и Хуркач стигнаха осминафиналите в Мадрид

Световният номер 3 Карлос Алкарас продължи към третия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро след успех над бразилеца Тиаго Сейбот Уайлд с 6:3, 6:3. Любимецът на домакините Алкарас направи два пробива в първия сет, за да затвори частта с 6:3. Втората част испанецът, който е поставен под номер 2 в..

публикувано на 29.04.24 в 06:56

Черно море надигра Локомотив (Пловдив) на "Тича"

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 31-ия кръг на елитното ни футболно първенство, първа шестица. Единственият гол в мача вкара Васил Панайотов през първата част. С успеха си варненският тим остава на третото място с актив 65 точки, с точка по-малко от втория ЦСКА София. Локомотив остава четвърти с 55 точки, с една повече от петия..

публикувано на 28.04.24 в 22:20

Рами Киуан стана европейски шампион в Белград

Рами Киуан спечели титлата в категория 75 килограма на европейското първенство по бокс в Белград, Сърбия. Българският боксьор се наложи над руснака Джамбулат Бижамов в оспорван двубой, като и двамата завършиха окървавени. "Рами показа страхотен характер и въпреки че изостана след първия рунд в съдийските карти, не се предаде. Напротив,..

публикувано на 28.04.24 в 21:37