Искаме да спрем затриването на БСП от група алчни бивши седесари.
Това каза пред БНР Кирил Добрев
Според Добрев Калоян Методиев, съветник на Корнелия Нинова, е "главата и шията на това ръководство на БСП и благодарение на неговите усилия партията от втора политическа сила се превръща в пета":
"Затова беше срещата в събота в НДК - да спрем затриването на 130-годишната партия от група алчни бивши седесари. Методиев беше в СДС, Нинова беше ... Смисълът на тази среща беше да се създаде силна левица".
Той подчерта, че политически движения в БСП винаги е имало и обясни, че те са част от плурализма и уставните норми в партията:
"Аз участвах на срещата в НДК като трето поколение социалист и човек, който през 1997 г. - заедно с част от тези хора в залата - съм бранил сградата на "Позитано" 20, докато сегашното ръководство на БСП беше тогава в СДС".
По думите му преди предсрочните избори трябва да има Конгрес на БСП, който да вземе решение за единство в партията:
"Конгресът трябва да вземе решение, с което да изпрати БСП с нова платформа, нова програма и нови хора на следващите избори. ... Нинова иска Конгрес в края на годината, но тогава той ще е ненужен, защото пак ще сме на 5-о място".
Няма никаква разлика между БФС и БСП с управлението на Нинова - всичко става тихо, тайно и се превзема една партия, коментира той.
Кирил Добрев заяви, че категорично се чувства член на БСП, защото след изключването му от партията, съдът го е възстановил като пълноправен член на социалистическата партия:
"Присъствам в актуалното състояние на БСП, което е представено пред съда. С това актуално състояние БСП се регистрира за участие във всички избори и моето име присъства там. Следователно съм член на БСП".
Интервюто на Снежана Иванова с Кирил Добрев в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Десетки тонове боклук са изкарани в района край язовир "Дренов дол", на около километър от Кюстендил. Екипи на ОП "Чистота" правят почистване след подавани сигнали, че там нерегламентирано се изсипват строителни и битови отпадъци. Макар, че на няколко пъти доброволци се организират да почистват край язовир "Дренов дол" - при стената, край..
Дългоочакваният процес за най-тежката железопътна катастрофа в Гърция, при която загинаха 57 души през 2023 г., ще започне на 23 март догодина. Ще бъдат съдени 36 души, включително ръководители на железопътния транспорт и началникът на гарата, който е бил на служба в нощта на катастрофата. Прокуратурата в централния гръцки град Лариса,..
За последните две години броят на регистрираните социални предприятия у нас е нараснал четири пъти. Към настоящия момент компаниите в сферата на социалната икономика са около 200 на брой. Това посочи заместник–министърът на труда и социалната политика Гергана Алексова–Великова, която беше на посещение в Габрово. Социалната икономика..
Носителят на Голямата награда "Питагор" за цялостен принос в науката е проф. Радостина Стоянова от Института по обща и неорганична химия към Българската академия на науките . Официалната церемония за най-високите отличия за наука на МОН бе открита от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев в Националния исторически музей. Тя се..
Необходимо е специализирано разследване на случая в Каблешково. Това каза просветният министър Красимир Вълчев по повод на случая в Каблешково и обвиненията, че учителка от детската градина там е упражнявала психически и сексуален тормоз над 4-годишно дете. "За да се докаже един такъв случай, трябва специлиазирано разследване. Последната дума, разбира..
На днешния Петковден Троян отбелязва своя празник, а местната църква "Св. Параскева Петка“ 190-годишнина от създаването ѝ. Петковден е! Православната църква почита света Петка Българска Троян отбелязва своя празник на Петковден Ловчанският митрополит Г авриил и други духовници отслужиха празничната Света литургия в 190-годишната църква..
Съдебно решение в Румъния прави възможно изграждането на инсинератор за медицински отпадъци в Гюргево и това ще е поредният екологичен проблем, който ще трябва да решават русенци. Румънската компания, която иска да изгради инсинератор за медицински отпадъци на площадката на бившия химически комбинат "Верахим" в Гюргево, няма намерение да се..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..