Няколко отрязани дървета пред Общината в неделния ден предизвикаха напрежение сред местната управа и гражданите на Дупница. Акцията по отрязването им ръководел лично кметът Първан Дангов. Намесила се и полиция, разказаха очевидци.
Граждани нападнали с обиди и закани градоначалника, докато екипи на Общината отсичали борове, липи, ела при сградата на кметството и пощата наблизо. Полицията предотвратила саморазправи.
Засега рязането е спряно. От общинската организация на ГЕРБ обявиха, че създават група за охрана на дърветата. От местната коалиция КОД излязоха с декларация, с която искат оставката на Дангов.
"Заявяваме силното си възмущение и крайно несъгласие с ескалиращите и недопустими действия на кмета Първан Дангов. Бяхме търпеливи, проявихме нормална толерантност и дадохме достатъчно време на новия кмет, за да докаже, че заслужава да управлява общината. За съжаление, безотговорното му поведение днес мина всякакви граници и единственото, което ни остава да предприемем, е да поискаме оставката му", се казва в декларацията.
"Пространството пред сградата на общината е за цветя, имаме спечелен проект. Не се допуска засаждането на висока дървесна растителност до сгради. Община Дупница има спечелен проект по програма Трансгранично сътрудничество България – Северна Македония за зацветяване на пространството пред сградата на общинската администрация. Още преди 10 дни ландшафтен архитект е посетил общината за изработка на работния проект и е препоръчал да бъде подготвен терена за зацветяване като се премахнат опасни дървесни видове като бор, липа и др." се казва в официална позиция на Общината.
Разпитват българин в Атина за участие в убийство на полски гражданин. Според разследването досега той, заедно с двама албанци, са осигурили оръжието за убийството. Българинът и албанците пристигнали на мястото заедно с извършителя, а след това му помогнали за напускане на местопрестъплението. Българинът е на разпит в полицията и е задържан като..
Няма да има реформа в платеното паркиране в София. Общинските съветници от ГЕРБ - СДС и от БСП отложиха гласуването на доклада на "Спаси София" в комисиите на общинския съвет. Предвиждаше се въвеждане на нова - "Червена зона" за платено паркиране в центъра на града - на цена от 5 лева за час от понеделник до неделя от 9 до 21 ч. Няма да бъде..
След 9 часа дебати и гласувания депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата. Заседанието се провали заради липсата на кворум. Промените трябваше да позволят на камерите на националната тол-система да отчитат средна скорост на движение и да включат общинските камери в битката с пътния травматизъм...
Протест в защита на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев и останалите арестувани по делото се проведе до Европейския парламент в Брюксел. В него участваха евродепутатите от "Обнови Европа" Никола Минчев и Христо Петров, както и високопоставени представители от паневропейската партия на либералите АЛДЕ. Трети протест в подкрепа на..
И русенци излязоха на протест пред Съдебната палата в града с настояване за върховенство на закона. Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Пред Съдебната палата в Русе се събраха десетки активни граждани и местни политически привърженици, за да изразят подкрепата си към кмета на Варна Благомир Коцев и да настояват за..
Продължава протестът, организиран от ПП и "Правосъдие за всеки" под надслов "Да свалим бухалките на деребеите". Малко преди 21 ч. д емонстрантите тръгнаха на шествие по бул. "Цар Освободител" към сградата на Народното събрание. "Правосъдие за всеки" свиква протест тази вечер в София Пред събралото се множество говориха редица юристи,..
Четири пожарни екипа са участвали в гасенето на пожар в село Средище, община Кайнарджа. Огънят е избухнал в сухи треви на пасище, най-вероятно вследствие на високите температури. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите и местни жители, пожарът е овладян на 90%, като няма данни за пострадали хора, съобщи кметът Георги Василев:..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..