Веднага след това те предават парите на своя класен ръководител, а оттам попадат и в полицията.
За доблестната си постъпка първокласниците получават грамоти от директора на Средното училище "Йордан Йовков".
Михал Михалев и Ефе Сабит са едва на седем години, но те са получили един от най-важните житейски уроци - никога да не приемаш нещо чуждо за свое, дори и да си го намерил на улицата. Те се натъкват на парите, връщайки се със съучениците си от библиотеката в читалището на Тервел, разказа Михал Михалев.
"Реихме да ги върнем, защото беден човек не може да си купи хляб..., каза за БНР Михалев, който смята, че на бедните хора трябва да се помага.
Назлъ Ниязи, съученичка на децата, допълни, че също би върнала пари, ако ги намери.
Класният ръководител Денка Костова се гордее от постъпката на децата и че възпитанието, което те получават у дома и в училище, наред със знанията, дава резултат.
"Първата ми мисъл беше, че тогава се раздават пенсиите, помислих, че някой пенсионер ги е загубил. Нашите деца са умни, ученолюбови, добри, послушни, учим ги, че след всяко добро дело идват още добри дела, сподели за "Рано в неделя" Денка Тостова.
"Винаги сме учили децата си на честност и добрина и макар и само на седем години, те вече знаят какво точно означават тези две думи, сподели майката на Михал Йорданка Маринова.
Намерената от първокласниците голяма сума пари все още е в Районното управление в Тервел и очакват собственикът им да си ги потърси.
За децата остава наградата, че независимо колко играчки са можели да си купят с тези пари, са сторили добро, за да не остане дете без храна или възрастен човек без лекарства.
Още по темата в звуковия файл.
Докладите за състоянието на отбраната през миналата година и за изпълнение на програмата за инвестиции са внесени в Народното събрание, съобщи министърът на отбраната Атанас Запрянов. Преди месеци военното министерство е изготвило два разчета за средствата необходими за цялостна модернизация. Те показват, че дори ако се заделя по високия..
Пътната полиция във Велико Търново е изпратила за трите месеца на тази година 147 сигнални писма до общините и Областното пътно управление за отстраняване на неизправности по пътната мрежа. Основната част от тях са изпълнени, особено по републиканската пътна мрежа. За тримесечието в областта са станали 293 катастрофи с двама загинали и 61 ранени...
Асоциация "Родители" и Българската педиатрична асоциация изразяват категорично несъгласие с предложението на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" за намаляване наполовина на разрешените дни отсъствия на учениците по семейни причини - от 15, колкото са в момента на 7-8. В общо становище на двете асоциации пише, че това би принудило родителите да..
На срещата на върха на НАТО в Хага през юни от страните–членки ще се иска по-сериозна ангажираност на цивилния сектор за отбранителните планове. Това каза Ребека Истуик-Хаскел от отдела за устойчивост в НАТО. Представители на институции обсъдиха в София какво е нужно при нужда на възпиране. "Плановете изискват граждански заинтересованите..
Британският крал Чарлз III и кралица Камила пристигнаха в Рим за държавното си посещение в Италия въпреки някои опасения за здравето на монарха. Червен килим беше постлан за посрещането на кралската двойка на международното летище "Чампино" в Рим и след като слязоха от самолета си, те бяха посрещнати от високопоставени гости, включително..
Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов изпрати до председателя на Народното събрание Наталия Киселова ново писмо, в което напомня, че е поискал няколко депутатски имунитета. Той посочва, че към настоящия момент няма информация за разрешение или отказ за наказателно преследване срещу тях, а Наказателно-процесуалният кодекс задължава..
Над 40 площадки с наземни генератори за борба с градушките ще бъдат изградени в областите Кюстендил и Перник, съобщават от Министерството на земеделието. На територията на областите Кюстендил и Перник не е позволено да се използват ракети и самолетен способ, затова именно там започва изграждането на мрежа от над 40 площадки с генератори със..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Какво означава това, че Съюзът на българските учители се включва в дискусиите около въвеждането на нов задължителен учебен предмет "Добродетели и..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на..