Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"В един момент нещата може да излязат извън контрол, ако тези избори не дадат нужното удовлетворение и спокойствие"

Атанас Мерджанов: Боледува ли лявото пространство, боледува и политическият живот на България

"Когато е раздробено, лявото не може да бъде силно"

| Интервю
Атанас Мерджанов
Снимка: БГНЕС

Боледува ли лявото пространство, боледува и политическият живот на България. Това заяви пред БНР Атанас Мерджанов, бивш депутат от БСП.

Тъжно е, че лявото все по-трайно започва да отсъства от българската политика като системна практика на управление и законодателство.

"Когато е раздробено, лявото не може да бъде силно.

"Левицата" и други леви образувания бяха зачеркнати – това слага разграничителна линия, която не може да доведе до единение и до солидно представителство на лявото в новия парламент". 

В листите на БСП Мерджанов би искал да има последователност - "като действия в личностен и обществен план, да бъдат хора и експерти, и с опит". 

"Сегашното ръководство изтласква все граждански квоти, а ние се смаляваме и оставаме на петата позиция в парламента". 

Нека анализаторите да бъдат по-смирени в техните предвидимости, защото като че ли те са по-активни, отколкото политическите дейци във формирането на дневния ред на обществото, апелира още бившият червен функционер. 

Надявам се кандидатите за новия български парламент да бъдат по-активни и по-честни, обясни Мерджанов в предаването "Нещо повече".

"Важно  е как ще се отнесат политическите сили, които ще получат доверие. 

В един момент нещата може да излязат извън контрол, ако тези избори не дадат нужното удовлетворение и спокойствие.

Атанас Мерджанов беше удостоен със званието "Почетен гражданин на община Тунджа".

"Днес политиката отсъстваше. Хората демонстрираха плодовете на своя труд. Останах впечатлен от Инвестиционния форум". 

Цялото интервю може да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Мария Сивкова - Илиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Володимир Зеленски

Зеленски изпрати предложение на Русия за провеждане на преговори следващата седмица

Киев е предложил на Москва нов кръг мирни преговори следващата седмица, заяви в събота украинският президент Володимир Зеленски, след като преговорите бяха в застой от началото на юни, съобщават Ройтерс и Франс прес. Досегашните два кръга от преговори в Истанбул между Москва и Киев не доведоха до никакъв напредък за прекратяване на..

публикувано на 19.07.25 в 20:50
Доналд Тръмп

Тръмп отново настоява, че иранските ядрени обекти са унищожени

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново настоя, че американските бомбардировки върху иранските ядрени съоръжения са "унищожили напълно" обектите, след като в доклад се посочва, че някои от тях до голяма степен са оцелели, предаде Франс прес. В своята платформа Truth Social Тръмп повтори честото си твърдение, че "и трите ядрени обекта в Иран са..

публикувано на 19.07.25 в 20:11
Московското летище Домодедово

Временно спряха полетите на две московски летища след атака с дронове

Руските системи за противовъздушна отбрана свалиха в събота три дрона по пътя им към Москва, съобщи кметът на града Сергей Собянин в своя акаунт в Telegram, предаде Ройтерс. Две московски летища - Внуково и Домодедово - спряха пристиганията и заминаванията на самолети от съображения за безопасност, но по-късно възобновиха дейността си,..

публикувано на 19.07.25 в 20:00

Гърция се бори с мигрантския поток от африканци към остров Крит, има задържани

Гърция се бори с мигрантския поток от африканци към остров Крит, като местните власти вече арестуват пристигащите Гръцката брегова охрана спасява мигранти в морето, за да бъдат арестувани на сушата. Прилага се новия закон, който счита, че пристигналите през Либия нелегални мигранти от Северна Африка нямат право на бежански статут...

публикувано на 19.07.25 в 19:47

Продължава гасенето на огнища и тлеещи дървета на пожара в Рила

През целия ден петима огнеборци и горски работници на Рилския манастир гасиха огнища и тлеещи дървета на пожара на 2000 метра в Рила. Това ще продължи още дни, казаха огнеборци, познаващи ситуацията на терена. Пожарникарите и горските работници работят с резачка, правят временни клади, разбират и разцепват тлеещите огромни дънери, където се..

публикувано на 19.07.25 в 19:38
Снимката е илюстративна

Предотвратена е контрабанда на голямо количество кокаин на ГКПП "Капитан Андреево"

МВР, ГДБОП, Агенция „Митници“ и Прокуратурата предотвратиха контрабанда на голямо количество кокаин на ГКПП "Капитан Андреево". Има и задържани лица, но към момента не е ясен техния брой. Източници близки до случая твърдят, че става въпрос за международен канал за трафик на кокаин. Неофициално се твърди, че задържания наркотик е минал през..

публикувано на 19.07.25 в 19:30

Столичното предприятие за битови отпадъци установи опасни материали

Екипът на столичното предприятие за битови отпадъци установи опасни материали - медицински игли, абокати и системи, смесени с битовия отпадък. Това съобщиха във Фейсбук от завода за отпадъци. Веднага е уведомен столични инспекторат, който е извършил проверка на място. Предстои да бъде направена пълна проверка на всички обекти по представения..

публикувано на 19.07.25 в 19:05