Властите в американския щат Тенеси приеха законодателство, което ще позволи на учителите и училищния персонал да носят оръжия на територията на учебните заведения.
Мярката, която беше приета, година след като стрелец уби шестима души в училище в Нешвил, беше одобрена с 68 на 28 гласа в местния Конгрес, който е доминиран от Републиканците. По-рано този месец тя получи одобрение и в Сената на Тенеси.
Вносителите на законопроекта твърдят, че той ще подобри безопасността в училище, тъй като създава възпиращ фактор срещу евентуални извършители на масови стрелби.
За да бъде позволено на учителите и останалия училищен персонал да носят скрито оръжие, ще е необходимо те да преминат през специално обучение, в продължение на поне 40 часа. Приемането на мярката беше посрещнато с неодобрение от демократите в местния парламент, а техни поддръжници дори организираха протести.
За да влезе в сила, новият закон трябва да бъде подписан от губернатора Бил Лий, но той ще влезе в сила дори да не бъде подписан, стига да не му бъде наложено вето.
Тенеси не е единственият щат, който одобрява законодателство, позволяващо на учителите да носят оръжие.
Според Giffords Law Center, група за превенция на насилието с оръжие, най-малко 26 щата имат закони, позволяващи на учители или други училищни служители да притежават оръжия на територията на учебните заведения.
Британската прокуратура повдигна днес обвинения срещу 32-годишен мъж за опит за убийството на 10 души след кървавата атака с нож във влак в събота, предаде Ройтерс. Антъни Уилямс е обвинен и за друг опит за убийство и притежание на остър предмет при предишен инцидент в Източен Лондон. Днес той трябва да бъде изправен пред съд в..
Цената на потребителската кошница на едро поскъпна с един лев, след като през последните две седмици се задържаше на стойност от 97 лева. По-високи са цените на свинското и пилешкото месо, на олиото и на брашното. По-евтино се продават млякото и млечните продукти. При зеленчуците най-сериозно е поскъпването на доматите и краставиците - до..
Надзорният съвет на Националният осигурителен институт утвърди повторно ревизираната план сметка на бюджета на Държавното обществено осигуряване за следващата година. Министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов отбеляза прогреса при увеличението на майчинските през втората година от 780 на 900 лева. Той увери, че пенсиите ще се..
11-те общински съветници в Сапарева баня гласуваха единодушно предложения по готвения нов закон за ВиК, които ще изпратят до НС и постоянните комисии в парламента. Така от общинската управа в курортния град се надяват да влязат промени, които ще позволят запазването на сегашното ВиК-Паничище. Сапарева баня е единствената от деветте общини в..
" За съжаление, не познаваме най-близката си историческа памет - нещо, което е изключителна трагедия . Говорим за тоталитарния режим, който е осакатил нас като общество и като държава". Това коментира пред БНР Иван Димитров, който е автор на 7 книги с проза, драматургия и поезия и е носител на няколко награди за произведенията си. Той е и човек с..
Премиерът на Валенсия Карлос Масон подаде оставка. Решението идва повече от година след наводненията в областта и десетки протести с искане за оттеглянето му. По-малко от седмица след панихидата в памет на 237-те жертви на природното бедствие във Валенсия Карлос Масон обяви оттеглянето си от поста. Денят на обявяването на оставката..
41-годишен работник в цех на ТЕЦ "Бобов дол" е пострадал при трудова злополука. Инцидентът е станал на 31 октомври, съобщават от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Пострадалият е настанен е в дупнишка болница с множество травми и опасност за живота. Образувано е досъдебно производство по случая в РУ Бобов дол, уведомена е и..
След т.нар. промени от 1989 г. България остана в ръцете на хората, които са я управлявали и преди това. Това мнение изказа пред БНР историкът и..
Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10% , за да се спре сивата икономика. Имаме такава нагласа в Съвета за съвместно управление (ССУ). Това каза..