Медиите са към министерство на културата, но по закон се води само списък – регистър, на медиите. И аз питам къде принадлежи БНР или БНТ, и електроните медии? Министерство на културата се опитва да работи за създаването на законите, уточняващи кой са реалните собственици, но къде е властовият лост в Министерство на културата? Няма такъв!
Това коментира в интервю пред БНР служебният министър на културата Найден Тодоров.
„Медиите са разпръснати в различни институции. Кой решава – парламента, СЕМ, Министерство на културата. Вярвам, че трябва да се промени законът, не казвам, че трябва да са в Министерство на културата, нека са в СЕМ, но трябва да бъдат на едно място“, аргументира мнението си Тодоров в предаването „РадиоТочка“.
Той призна, че се е върнал като служебен министър, защото „е за малко, познава хората и проблемите“.
„Има нерешени проблеми нормативно и смятам, че мога да помогна да се решат“, сподели служебният министър.
Той не вярва, че този служебен кабинет ще се задържи по-дълго.
„Ние сме малко луди в България и индивидуалисти, което води до проблеми в политиката. Накрая разумът трябва винаги да надделява“, препоръча доскорошният диригент и директор на Софийската филхармония.
И допълни, че предстои да се разбере дали Драгунчев, уволнен след решение на ВАС за конфликт на интереси, е направил грешка или нарушение.
В момента във фонда се прави проверка, така че да не се стопира работата.
„Заедно с УС се опитваме да наваксаме едни забавени процедури и да се отпушат едни забавени сесии. Причината за сериозното закъснение е, че в продължение на месец беше блокирано от „ще има ли, няма ли да има ротация““, коментира Найден Тодоров.
И съобщи, че общо се надява около 9 млн. лв. да бъдат разпределени от Фонд „Култура“.
Тодоров призна, че съжалява, че не е успял да помири директорът на Народния театър и режисьора Александър Морфов. Скандалът между двамата избухна в предишния служебен кабинет, когато Найден Тодоров бе министър на културата, номиниран от Румен Радев.
За сегашния служебен премиер Димитър Главчев той обясни, че са се запознали на концерт на Софийската филхармония и че той няма партиен билет, и никой не го е питал от коя партия.
Цялото интервю с Найден Тодоров чуйте в звуковия файл.17-годишен ученик от Лясковец е с разбита уста, след като е бил нападнат пред училище от криминално проявен. Група ученици в междучасието са били пред гимназията "Максим Райкович" в Лясковец вчера по обяд, когато към тях се приближил мъж и възникнало пререкание. 39-годишният криминално проявен ударил с юмрук в устата един от..
Унгария и Словакия блокират усилията на Европейската комисия да прекратят зависимостта си от руските енергийни доставки, пише "Политико". Това е и една от вероятните причини за забавянето на 19-ия санкционен пакет срещу Русия. Той трябваше да бъде обявен вчера. От Комисията обаче съобщили на посланиците на страните членки да очакват пакета..
Със скандал и промени в дневния ред започна днешното пленарно заседание на парламента. По предложение на "ДПС-Ново начало" като точка трета в дневния ред беше включено обсъждане на първо четене на промени в Закона за НСО, внесени от Калин Стоянов. С промените се ограничава ползването на автомобили на службата от администрацията на президентството...
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха финансирането за инфраструктурни проекти за 36 населени места в община Велико Търново Той е бивш военен, а вече четири мандата - успешен кмет. Развива спортна и културна дейност и превръща населеното място..
Лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски заедно с народни представители от неговата парламентарна група влезе в сградата на НС след словесен сблъсък с представители на "Продължаваме промяната", блокирали служебния вход на сградата. "Колеги, виждате ли за какво става въпрос и за тези хора вчера им свършиха мотивите. Най-лесно е днес и..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти, информира кореспондентът ни Даниела Костова. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на..
От МВР съобщиха за програма "Хоризонт", че полицай е починал рано тази сутрин в Спешната болница "Пирогов". Той е откаран там, след като му е прилошало пред Народното събрание. Мъжът е бил част от кордона, който е охранявал сградата на парламента. Антиправителствен протест ще се проведе пред НС Рано тази сутрин депутати от ПП..
"Честит празник на всички, които обичат София. Аз съм от хората, които много обичат София. Трябва да обичаме града си" . Така певицата Богдана..
Управлението на водите в България страда от дефицит на експертиза. Това заяви пред БНР кметът на град Троян и зам.-председател на Националното..
" Не очаквам правителството да падне, такива наченки няма – за всички това е ясно. Но всеки един вот е възможност да се покажат дефицитите на едно..