Тържествата ще започнат в 11 часа с литийно шествие, което ще пренесе Светините на Април 1876-та от историческия музей до площад "20 април".
Там ще бъде извършен ритуалът по издигането на националното знаме.
В 11:45 ч в историческия храм "Свето Въведение Богородично", чийто камбанен звън преди 148 години е известил началото на Априлското въстание, ще бъде отслужен благодарствен молебен.
Малко след 12 часа пред мемориалния комплекс "Априлци" жителите и гостите на Панагюрище ще могат да наблюдават музикално-поетичния спектакъл "На теб, Българийо свещена".
Националният митинг заря, който Българското национално радио ще предаде пряко, ще започне в 20:30 ч.
Официалното слово ще произнесе зам.-председателят на НС Росица Кирова.
148-та годишнина от Априлската епопея ще бъде отбелязана в Клисура с възстановка под надслов "Клисура въстана втора, но изгоря първа". С участието на самодейци и членове на Националното дружество "Традиция" от цялата страна ще бъдат пресъздадени моменти от подготовката, избухването и потушаването на Априлското въстание.
1-ви май е празник на Първомай.
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще поздрави жителите на града и ще открие 51-то издание на Майските културни тържества, които продължават през целия месец, а в програмата са включени изложби, концерти, благотворителни прояви, театрални постановки.
Кметът Николай Митков ще връчи днес Знака на Първомай на представители на местни фирми.

Полицията в Гърция разкри "фабрика за бебета" в клиника на остров Крит. Използвани са и жени от България. Бездетни семейства са плащали огромни суми за бебе. Печалбите на клиниката са над 8 милиона евро. Извършвали се е незаконни осиновявания, фиктивни инвитро процедури и донорство на яйцеклетки. Използвани са се бедни жени от Румъния,..
ОДМВР – Перник стартира провеждането на поредица от учебно-тренировъчни занятия в училищна среда за повишаване готовността за действие при извънредни ситуации в учебните заведения. Занятията са част от ежегодната подготовка на служителите на МВР и училищния персонал, и са насочени към усъвършенстване на координацията между институциите, както..
54 процента от българите подкрепят ръста на минималната работна заплата, сочи проучване за динамиката на доходите направено по поръчка на КНСБ от агенция "МЯРА", сред 804 пълнолетни граждани в периода 30 октомври - 7 ноември. Най-силна подкрепа за ръст на минималното възнаграждение дават 59 на сто от заетите от частния сектор, 54 на сто от..
Малолетно момиче и три момчета на по 18 години са настанени в болницата в Монтана след катастрофа. Пътният инцидент е станал малко преди 22 часа снощи в района на стената на язовир "Огоста", като колата се е преобърнала по таван. При спускане на язовирната стена, посока Монтана, лек автомобил, управляван от 18 годишен водач, при движение с..
"Обществото ни е далече от това да приобщи децата с аутизъм. Те нямат подкрепа отникъде". Това заяви пред БНР Нонка Манчева, майка на дете с тази диагноза. Тя е инициатор за създаването на центъра за поведенческа и комплексна терапия в Стрелча. В България има около 140 хиляди души с аутизъм. За тях са предвидени 140 дневни центъра в цялата..
Дали скоро ще има нов генерален директор на БНТ е един от най-важните въпроси за СЕМ . Това заяви пред БНР председателят на медийния регулатор д-р Симона Велева. "Положихме огромни усилия, за да изпълним своите правомощия по закон. В нито един момент не сме се нито разколебали, нито отказали от тази наша мисия и правомощие. Искрено..
Президентът Румен Радев не изключи възможността протестите заради бюджета за 2026 г да се радикализират. Пред журналисти той коментира, че никой бюджет досега "не е мамил толкова очевидно". ПП на протест срещу предложеното увеличение на осигуровките, данък дивидент и СУПТО "Този бюджет явно издава страха на управляващите от предсрочни..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...