"Това, което съм правил в професионалния си живот, ми дава невероятно спокойствие и мога да спя спокойно, защото никога не съм се продал, никога не съм правил услуги, не съм заблуждавал с информациите, които съм предавал. Проблем е отношението на другите към професията ни, защото много хора се постараха тя да бъде подценявана и да девалвира".
Това каза журналистът от "Хоризонт" Мерим Тенев, гост в рубриката "От другата страна на радиото".
"Професията ни често води до бърнаут и не веднъж съм имал моменти, в които съм мислил дали да не се откажа от нея", призна той.
Попаднах в БНР през 1992 г., когато се създаваше "Ученическо радио" в програма "Христо Ботев", разказа Мерим Тенев и добави:
"В "Хоризонт" се появих през 1995-96 г. и започнах да участвам с разни репортажи. В края на 1-ви курс вече беше ясно, че съм спечелил стипендия, за да завърша образованието си в гръцки университет. 1996 г. заминах за Гърция. Така ме завъртяха събитията, че бях правилният човек на правилното място и станах кореспондентът на Българската редакция на Би Би Си. Така останах в Гърция много години, след като вече не бях студент".
Една от детските му мечти е била да живее до море и я сбъдва, когато отива да живее в Атина.
Отделя от свободното си време за любимото си домашно куче и на кучетата от приюта в Перник.
"Държа на добрите приятели, на семейството и на здравето, защото все повече осъзнавам колко е важно да се чувстваме добре, за да можем да продължаваме нататък", каза още той.
Може би съм един от последните с името Мерим, които съществуват на тази територия, сподели той, като уточни, че името му е наследено от неговия дядо:
"Мерим е от пернишкия край. Много хора си мислят, че е турско. Когато е трябвало да бъда кръстен на дядо ми Мерим, това име не е било в списъка с одобрени имена и е трябвало да се извади бележка от Института по българистика, че разрешава такова име да бъде вписано. Името се е срещало около Перник, Брезник, Ноевци, има го във Волуяк. Никой не знае кога и как се е появило. Доколкото съм проверявал в стари телефонни справочници, основно е било женско - Мерима, Меримка".
Интервюто на Снежана Иванова с Мерим Тенев в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в съботните дни . Местата за платено паркиране се управляват от общинското търговско дружество "Паркинги и гаражи". Промяната среща недоволството на хората, защото няма алтернатива за паркиране ...
В Румъния предстои триседмичен изборен маратон – президентски и парламентарни избори. Новината за пълноправното членство на Румъния в Шенген е чудесен предизборен кампаниен подарък за румънския премиер Марчел Чолаку - главно действащо лице в преговорите и с австрийците, и с унгарците, които са начело на европредседателството. Това каза..
На 11 ноември само бързата и адекватна реакция на шофьор на училищен автобус предотврати тежка трагедия с 19 деца в Свищовско. В следобедните часове тир с румънска регистрация, движещ се с несъобразена скорост, навлезе в насрещното платно на завой в село Вардим и секунди го деляха от челен сблъсък с ученическия автобус. Шофьорът на ученическия..
Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
Семейство Галина Герасимова и Андрей Грива разказват за ерата на Водолея - за човека между технологичния напредък и непреходните човешки ценности . Тя е историк, богослов, режисьор и издател, а той е музикант и лектор по теми за живота и словото на Учителя Петър Дънов. И двамата са изкушени от астрологията и имат много познания в..
Време е да бъде изработен национален план за мозъчно здраве. Това каза проф. Николай Габровски, председател на фондация „Съвет за мозъчно здраве“, организатор на кръгла маса „Мозъчните заболявания – предизвикателства и решения“. По думите на проф. Габровски 180 милиона души в Европа живеят с мозъчни заболявания, но вероятно са повече, тъй..
От няколко месеца конната база "Ахил", в която се провеждат терапевтични занимания за деца със специални потребности, е в новия си дом – терен в близост до софийското село Бистрица , закупен благодарение на дарителска кампания за спасяването на базата. Към момента е изградено място за настаняване на шестте коня, които работят с децата. Предстоят още..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър..
Трудно е да си представим, че война, струвала живота на стотици хиляди и прогонила милиони от домовете им, може да ескалира още. Но броени седмици след..
Не очаквайте да дадем подкрепа на някого, ако не бъдем потърсени за това. Това каза пред БНР депутатът от ДПС-Ново начало Хамид Хамид и коментира:..