"Левицата" ще компенсира неспособността на БСП да генерира по-смислена лява политика.
Това заяви пред БНР Михаил Миков, бивш председател на БСП, кандидат за депутат от коалиция "Левицата".
"Безспорната неспособност на БСП да генерира някаква по-смислена лява политика в последните 6-7 години ни води до един упадък на представителството на левите хора в България. "Левицата" е най-голямата лява коалиция, която дава възможност да се отстоява такава лява политика", обясни той.
Той подчерта, че фрагментацията вляво трябва да намери някакъв изход:
"Компромисите трябва да се намерят върху лявата политика. Прогресивното данъчно облагане може да бъде политическа теза и на трите политически формации (БСП, "Левицата", "Солидарна България" - б.р.), които участват на тези избори".
Миков изтъкна, че в "Левицата" не са само "стари кадри" от БСП, а има и млади хора, които никога не са били членове на социалистическата партия.
"В "Левицата" нямаме никакви притеснения за икономически зависимости или нерегламентирани договорки за прокарване на някакви корпоративни интереси", категоричен беше Михаил Миков.
Според него по скъпата и "напудрена" кампания ще стане ясно кой с какви финанси разполага в изборите и посочи, че избирателите трябва да си зададат въпросите откъде и за какво се инвестират тези пари.
Интервюто на Снежана Иванова с Михаил Миков в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Международната Служба за борба с прането на пари, която е под шапката на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие, постави слаба оценка на Австрия в междинен доклад, предаде БТА. Както съобщи вестник "Пресе", в осем от общо единадесет категории ефективността на Австрия в борбата с прането на пари е оценена като "умерена" или..
Плувецът в екстремни условия Цанко Цанков започна опит за световен рекорд за непрекъснато 24-часово плуване в свободни води без неопрен и помощни средства. Ц. Цанков:Преплуването на Северния канал беше най-трудното нещо, което съм правил в спорта Цанков планира да преплува близо 140 километра по река Дунав между Видин и Оряхово. От екипа му..
От ГДБОП не изключват възможността да има бъдещи опити за измами, свързани с въвеждането на еврото у нас. От дирекция Киберпрестъпност апелираха към хората да бъдат внимателни при получаване на имейли или съобщения за достъп до онлайн банкиране. Старши комисар Владимир Димитров от ГДБОП: "Не изключваме възможността да продължат тези измамници от..
Гръцкото правителство активира дипломацията за прекратяване на военните действия в Газа. Гладът като средство за водене на война е военно престъпление, заяви комисар на ООН Утре отново се подготвят демонстрации в подкрепа на палестинците. Гръцкото правителство подписа съвместна декларация заедно с още 25 европейски страни за незабавно..
Заради останали незаети места след окончателното класиране на кандидат-студентите в Софийския университет "Св. Климент Охридски", е обявен допълнителен прием за новата учебна година, включително в субсидираните от държавата места. Това съобщи БТА. Срокът е от 9 до 12 септември, а регистрирането е онлайн, на сайта на Университета. Класирането ще бъде..
Приключи почистването на общинските пътища от храсти и клони за подобряване на видимостта. В рамките на два месеца са обработени пътищата в западна посока от Сливен до село Бинкос. Почистени са пътните участъци между Сливен и селата Чинтулово, Гавраилово, Селиминово и Бинкос до края на административните граници с община Твърдица, както и..
Руски части са превзели две села в Украйна в района на Донецк, съобщи руското министерство на отбраната, цитирано от Франс прес и Ройтерс. Руската агенция "Новости" цитира министерството, че през изминалата нощ руските военни са атакували с помощта на дронове предприятие от военно-промишления комплекс на Украйна и пунктове за временна дислокация на..
Чистка в Столична община явно има и смятам, че това е неетично. Явно не е на база работиш – не работиш, може би причината е, че си работил по..
Фирмата, предлагаща парасейлинг, при който в Несебър загина 8-годишно момче, не е била проверявана за трудовите договори от Инспекцията по..
Има специална наредба за водноатракционни услуги , приета през 2009 г. и е актуализирана през 2012 г. По случая със загиналото дете в Несебър възниква..