Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руски дронове поразиха енергийни обекти и оставиха без ток части от Сумска област

Снимка: Pixabay

Руски дронове са поразили енергийни обекти и са оставили без електричество части от северната украинска Сумска област, съобщиха регионалните власти, цитирани от Ройтерс.

В Telegram областната управа посочи, че дроновете са атакували цели в градовете Шостка и Конотоп, североизточно от Киев и по границата с Русия. Аварийни екипи работят за възстановяване на електроподаването.

Междувременно ожесточените боеве на Покровското направление в Източна Украйна са принудили украинските войски да предприемат "маневри" в определени райони. Това обяви във вечерната си сводка Генералният щаб на Киев, цитиран от Ройтерс. 

Според съобщението, Покровск, намиращ се северозападно от контролирания от Русия град Донецк, остава "най-горещият" участък от фронта.

По-рано във вечерното си видеообръщение президентът Володимир Зеленски определи положението на това направление и в прилежащите му райони като "изключително тежко".


По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Русия и Украйна с противоречиви изявления за сраженията около Покровск

Украйна отрече твърденията на руското министерство на отбраната, че отрядът на украинските специални части, изпратен с хеликоптер в района на Покровск за противодействие на руската офанзива в града, е бил унищожен. Анонимен източник, цитиран от "Интерфакс -Украйна", е заявил, че тази информация "не отговаря на истината". Той изтъкнал, че в..

публикувано на 01.11.25 в 16:24

Варненският и Великопреславски митрополит Йоан отслужи молебен в Деня на народните будители

Варненският и Великопреславски митрополит Йоан отслужи благодарствен молебен в Деня на народните будители пред паметника на отец Паисий в Морската градина. Областният управител проф.Андрияна Андреева, командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов, районният мюфтия Исмаил Ахмедов, заместник –кметът Илия Коев, районни кметове, общински..

публикувано на 01.11.25 в 15:58

Златна треска 2025

Пазарът на злато процъфтява, тъй като инвеститорите търсят сигурно убежище за своите вложения на фона на глобалната икономическа несигурност. Цената на благородния метал се покачи рязко тази година и достигна рекордно високо ниво. "Това е актив, който се представя много добре, когато обичайните части от вашето портфолио се обезценяват." -..

публикувано на 01.11.25 в 15:50

Желязков - гост на празника за Деня на будителите в гимнзията в Разлог

Премиерът Росен Желязков беше гост на гимназията в Разлог и сподели с ученици, учители, ръководители на институции и общественици денят на Будителите и на Свети Иван Рилски. Министър-председателят подчерта, че е от изключителна важност връзката между учители, ученици, родители и общество. В двора на 103-годишната гимназия премиерът Желязков..

публикувано на 01.11.25 в 15:15

Министър Вълчев: Средствата за образование в бюджета на МОН ще нараснат в бюджет 2026

Средствата за образование в бюджета на Министерство на образоването за следващата година ще нараснат значително, а заплатите ще се увеличат над средното за бюджетния сектор, това съобщи в Нова Загора образователният министър Красимир Вълчев. По думите му страната е в траен бюджетен дисбаланс заради множеството социални мерки, приети през..

публикувано на 01.11.25 в 14:44

Проф. Гарнизов: Правителството е с доста акционери, но само Борисов може да затвори предприятието

" Това е сложно правителство с доста акционери. Не виждам някой, освен Борисов, да има способността да затвори предприятието ".  Това мнение изказа пред БНР политологът и антрополог проф. Васил Гарнизов. "В сърцевината на доктрината Борисов има твърдение, което ако се оспори, самата легитимност на Борисов олеква и тя е "Аз не губя. Аз избори..

публикувано на 01.11.25 в 14:32

Десетки хиляди почетоха паметта на загиналите на жп гарата в Нови Сад

Десетки хиляди се събраха в сръбския град Нови Сад, за да почетат паметта на загиналите при срутването на козирката на жп гарата точно преди една година. В 11:25 часа местно време - моментът, в който стана инцидентът във втория по големина сръбски град, участниците във възпоменателния митинг запазиха мълчание, което продължи 16 минути - по..

публикувано на 01.11.25 в 14:23