Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Баскетболистите на Черноморец с бронзовите медали в първенството

Черноморец - Спартак (Пл)
Снимка: БТА

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец добави и бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) към спечелените отличия за сезона. Черноморец надделя над Спартак с 87:72 (18:17, 25:21, 17:15, 27:19) като домакин в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас в третата среща от плейофа за третото място в първенството и спечели серията с 2:1 победи.

Двубоят започна много равностойно, а първата четвърт премина с няколко смени на водачеството до 18:17 след 20 минути игра. Спартак Плевен поведе за кратко след тройка на Алекс Ломакс за 20:18, но последва страхотна серия на Черноморец от 13 безответни точки до преднина от 31:20. Бургазлии задържаха аванса си в рамките на 10 точки до последните три минути на първото полувреме, когато гостите скъсиха дистанцията и на почивката резултатът бе 43:38 в полза на Черноморец.

Домакините контролираха играта през второто полувреме. Те се справиха с опитите на плевенчани да намалят пасива си в третата част и преди последния период водеха с 60:53. В оставащото време Черноморец напълно превъзхождаше противника. Състезателите, водени от старши треньора Васил Евтимов вдигнаха разликата до 24 точки при 84:60, фиксирани с кош на Шон Смит четири минути преди края и заслужено стигнаха до успеха.

Най-полезен за бургазлии бе американецът Травис Макконико, който ще продължи кариерата си в турския Ялова. Той завърши с "дабъл-дабъл" от 24 точки и 12 борби, а овладя и 5 борби. Шон Смит добави 19 точки и 5 борби, а по 10 точки отбелязаха Христо Захариев и Ладариен Грифин. Тони Троша и Виктор Онудиуе не взеха участие в мача.

За Спартак Плевен Родни Първис реализира 21 точки. Талиб Занна се включи с 19 точки и 8 борби, а Джулиен Люис – с 12 точки и 6 борби.

Финалната серия за титлата, в която спорят отборите на Балкан и Рилски спортист продължава утре (28 май) в Ботевград, а самоковци водят с 2:0 победи и са само на един успех от спечелването на златните медали.


По публикацията работи: Илиян Христов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кадър от мач на Галатасарай

Повече от 1000 футболисти от Турция са участвали в незаконни залози

Общо 1024 футболисти от всички футболни първенства в Турция, сред които и играчи на Бешикташ и Галатасарай, са участвали в незаконни залози, заради които са временно отстранени и са препратени към дисциплинарната комисия на Турската футболна федерация (ТФФ), съобщават турски медии. Според съобщение на ТФФ сред временно отстранените са..

публикувано на 10.11.25 в 20:10
Дунав

Дунав се откъсна на върха във Втора лига след успех над преследвача Фратрия

Дунав (Русе) спечели очаквания с най-голям интерес мач от 15-ия кръг във Втора футболна лига, като надделя над втория Фратрия (Варна) с 2:0. Денислав Минчев преди почивката и Билал Салах през втората част донесоха успеха на дунавци, които остават единствени без поражение и вече водят в класирането със 7 точки преднина над днешния си съперник.  Домакините..

публикувано на 10.11.25 в 19:41
Ива Иванова

Ива Иванова се класира за втория кръг на турнира в Ираклион

Ива Иванова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 40 хиляди долара. 19-годишната българка победи Пиа Ловрич (Словения) с 5:7, 6:3, 6:4 за 2:42 часа. Иванова поведе с 5:3 в първата част, в десетия гейм пропусна два сетбола, но със серия от четири поредни гейма съперничката й направи обрат. Във втория сет..

публикувано на 10.11.25 в 18:47
ЦСКА

ЦСКА без контузени от мача с Левски, "червените" подновяват тренировки утре

Представителния тим на ЦСКА ще поднови тренировъчен процес утре (11 ноември), след като футболистите получиха двудневна почивка след победата над Левски (1:0) в последния шампионатен двубой. До петък (14 ноември) тимът на Христо Янев ще има по едно занимание дневно с изключение на сряда, когато съставът ще тренира двуразово на клубната..

публикувано на 10.11.25 в 18:41

Бронз за Иван Божинов на СП по тенис на маса на Virtus в Кайро

Иван Божинов спечели бронзов медал в дисциплината мъжки двойки II3 на световното първенство по тенис на маса Virtus World Table Tennis Championships 2025, което се проведе в Кайро (Египет). В турнира Божинов се състезава в партньорство с представителя на Египет Сайед Абдала. Двойката успя да покаже стабилна игра, която им донесе място на почетната..

публикувано на 10.11.25 в 07:48

Президентът Тръмп присъства на мач от NFL – за първи път от десетилетия

Доналд Тръмп стана първият действащ президент на САЩ от почти 50 години, който присъства на мач от редовния сезон на Националната футболна лига (НФЛ), съобщава Асошиейтед прес. Президентът изгледа на живо срещата във Вашингтон между местния тим "Вашингтон Командърс" и "Детройт Лайънс", придружаван от шефа на Пентагона Пийт Хегсет. Според АП това..

публикувано на 10.11.25 в 06:36

България с първи три финала на европейското по аеробика в Азербайджан

Българските състезатели се класираха за три финала в първия ден на квалификациите на Европейското първенство по спортна аеробика за юноши и девойки в Ганджа (Азербайджан). Тройката 15–17 години Виктория Крушарска, Теодора Рибарова и Кристина Костова спечели първо място в пресявките с 18.550 точки, а Неда Запрянова, Стефани Лечева и Мария Вълчева..

публикувано на 10.11.25 в 05:53