С рекорд започва днес новият, трети сезон на морската пътническа линия Кипър - Гърция. Първият ферибот ще отплава по обед от най-голямото кипърско пристанище Лимасол за главното гръцко пристанище Пирея.
Над 8500 резервации за пътувания с ферибота, от които 1750 за различни видове превозни средства, са направени досега, съобщиха ден преди старта на морската линия от компанията оператор.
Заради огромното търсене местата за плаванията през август вече са напълно разпродадени, ограничен брой билети остава за някои от курсовете през юни и юли.
Интересът до момента надвишава резервациите през същия период миналата година. През нея по морската линия бяха превозени над 7400 пътници и 2500 транспортни средства.
През този сезон, както и през лятото на 2023-а, ще бъдат извършени 22 двупосочни плавания. Първият курс Кипър-Гърция е днес, а последният кораб от Гърция за Кипър ще акостира на острова на 4 септември.
Цените на билетите се задържат на миналогодишните нива, с малко увеличение от около 2 евро на пристанищните такси. Най-евтиният еднопосочен билет за възрастни струва почти 40 евро, а за деца – 20 евро.
Фериботът се субсидира от правителството на Кипър като възможност за развитието на нов сегмент от туристическия пазар.
Община Плевен ще проведе втори публичен търг за предоставяне на пет коледни къщички по време на празниците в града. След първата процедура, договори са подписани за 19 къщички в Коледното градче, което отваря врати на 1 декември. Вторият търг ще се проведе на 21 ноември, петък от 13.00 ч. в Актовата зала на Община Плевен. Търгът е за къщички..
Европейската комисия представи нов пакет от мерки за подобряване на достъпа до по-ефективни допълнителни пенсионни схеми в ЕС. Целта е да гарантиране на адекватен доход при пенсиониране чрез допълнение, а не заместване на държавните пенсии, които са основата на пенсионните системи във всяка страна членка. Сред предложените мерки е препоръка..
Лидерът на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски изрази подкрепа за предложението на ГЕРБ за 120 лв. коледни добавки за пенсионерите под прага на бедност и за закриване на правителствения авиоотряд. "Подкрепям го напълно. Изключително съм доволен и благодаря на г-н Борисов за подкрепата за закриването на авиоотряда. Парите ще отиват за..
Метафората за прасе - касичка, която депутатът от ПП-ДБ Асен Василев започна с т. нар. от него "арт инсталация" пред парламента, се пренесе и в пленарната зала. Асен Василев за Бюджет 2026: Има пълни безобразия - 8 км път за 2 млрд. лева Йордан Цонев от "Ново начало" се обърна към Василев: "Каква ви беше политиката в "Митниците". За кои..
Служители от Националния статистически институт излязоха по време на обедната си почивка си на протест с настояване работните им заплати да се увеличат с 20 процента от началото на следващата година. Така според организаторите от КТ "Подкрепа" възнагражденията на близо 1000 служители ще се доближат до средната за страната. "На главните..
Парламентът одобри на първо четене проектобюджета за държавното обществено осигуряване. Подкрепа дадоха депутатите от ГЕРБ-СДС, БСП, "Има такъв народ", "ДПС - Ново начало" и независими депутати. Против гласуваха от парламентарните групи на ПП-ДБ, АПС, "Възраждане", МЕЧ. "Величие" не гласуваха. В края на дискусията министър..
Средният размер на пенсията, изплащана от частни фондове, през първите девет месеца на годината е 236 лева, сочат данните на Комисията за финансов надзор. Активите на фондовете са надхвърлили 30 милиарда лева, като увеличението спрямо края на миналата година е с 12 процента. С най-голям дял от почти 87% са активите на най-масовите универсални пенсионни..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..