Управляващата партия в Мексико "Морена" обяви Клаудия Шейнбаум за победител на вчерашните президентски избори в страната. Според неокончателни резултати от вота Шейнбаум води с повече от 20% пред съперничката си Сочитъл Галвес.
Лидерът на "Морена" Марио Делгадо каза пред привърженици в столицата Мексико Сити, че Шейнбаум побеждава с "много голяма" преднина.
Според най-малко пет екзитпола, Шейнбаум, климатолог и бивш кмет на Мексико Сити, печели изборите, като социологическата агенция Parametria прогнозира убедителни победа с 56% от гласовете за кандидата на управляващата партия "Морена". Според същата агенция, опозиционният кандидат Сочитъл Галвес получава 30% от гласовете, предаде Ройтерс.
Временните резултати при преброяването на бюлетините пък показват, че Шейнбаум води с 59% от гласовете, срещу 29% за Галвес, но при едва 5% от всички преброени гласове.
Галвес все още не признава загубата, като каза на привържениците си да бъдат търпеливи и да изчакат официалните резултати.
Клаудия Шейнбаум ще бъде първата жена президент в нашата история и в Северна Америка, заяви Делгадо.
61-годишната Шейнбаум, която е с български корени, убедително водеше в проучванията на общественото мнение. Тя ще има трудната задача да се изправи пред насилието на организираната престъпност.
По време на кампанията бяха убити 38 кандидати. Двама души загинаха в изборния ден.
Иранците са обединени около ръководството на страната след израелските удари, заяви руският президент Владимир Путин по време на среща с ръководителите на международни агенции в Санкт Петербург. Според него споразумение за слагане край на бойните действия между страните е възможно. Руският президент смята също така, че подобно споразумение може да..
Великобритания обмисля дали да предостави военна подкрепа на Съединените щати, в случай че президентът Тръмп реши да бомбардира Иран на фона на нарастващите опасения, че ще бъде въвлечен в конфликта. Британският премиер Киър Стармър беше домакин на заседание на правителствения комитет за извънредни ситуации "Кобра" в сряда, след като се..
Европейската комисия започна наказателна процедура срещу Испания заради облагането на чужденците, които притежават имоти в страната. Според Брюксел прилаганите практики дискриминира тези, които не са данъчни резиденти в Испания. Местното законодателство постановява, че лицата, които притежават имот в Испания – и не го отдават под наем или..
Във Венеция протестират срещу провеждането на сватбата на един от най-богатите хора в света – Джеф Безос, основател на американската мултинационална компания за електронна търговия "Амазон“ с американската журналистка Лорън Санчес. Венеция ще бъде домакин на сватбата на Джеф Безос и Лорън Санчес Под лозунга "Няма място за Безос“..
Израелската армия заяви тази вечер, че е засякла нови изстрелвания на ракети от Иран, предаде АФП. Израелските въоръжени сили призоваха хората в Централен Израел да се укрият в бомбоубежищата. "Защитните системи са задействани за прехващане на заплахата", се казва в изявление на израелските сили. Израелската армия поясни, че предупреждението важи..
Арестуваха българка в град Катерини в Гърция. Изнудвала хора по телефона. Разследването потвърди, че арестуваната българка е участвала в три телефонни измами на възръстни хора в районите на Пиерия, Превеза и Кастория. Размерите на измамата са 17 хиляди евро и 52 златни монети, чиято стойност е 40 хиляди евро, съобщиха полицаите. Престъпленията..
Испанският мрежов оператор отхвърли изводите от доклада за спирането на тока на 28 април. Ръководителите на RedEléctrica хвърлиха цялата вина на традиционните производители на електроенергия. Испанските власти обявиха резултатите от разследването за масовото прекъсване на тока през април Оперативният директор на компанията Конча Санчес обяви, че..
Националната спортна академия "Васил Левски" ще приема студенти в специалността "Медицинска сестра" за трета поредна година . Интересът към тази..
Продължават сигналите за неприятен мирис и вкус на водата в някои части на София. След покана от "Хоризонт" към РЗИ-София беше получен писмен..
Нямаме сигурност, че ще влезем в еврозоната от 1-ви януари 2026 г. с настоящото правителство, аз подозирам, че може "да се хвърли кърпата" и за тях е..