Входът е свободен. Регистрация за участие може да се направи и на място. До момента регистриралите се за участие са над 1000.
Връзката образование – бизнес се къса от това, че системата не е реформирана, така че да има визия от началното до висшето образование, смята Росица Стелиянова, директор "Програми и проекти" на АИКБ. Работодателската организация е идентифицирала проблеми в цялата система на образованието и ще предложи решения.
За поредна година намалява броят на завършващите средно образование, а приемът във висшите училища по държавна поръчка става на практика без конкуренция, отбелязва Стелиянова.
"Който не е кандидатствал, той не е влязъл."
В много предприятия средата за работа е дигитално трансформирана, чиста и безшумна. Предлагат се много добри социални пакети, а възнагражденията са доста по-високи от средните за страната. Цеховете от времето на нашите родители вече не съществуват, коментира Росица Стелиянова относно нежеланието на младите хора да работят в определени отрасли. Според нея е налице и обратният проблем – работодатели са готови да инвестират в модерна техника, но твърдят, че няма квалифицирани да работят на нея.
"На младите хора трябва да им звучи по-интересно, по-съвременно, на техния език. Но трябва да има и желание за обучение", посочи тя за образователните специалности.
Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета за пролетно засаждане ще бъдат раздадени на централния пл."Свобода" в Дупница. Това се прави за втори път в града по иниицатива на "Гората.БГ", а Общината съдейства. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - кайсии - зарзали, сливи жълта афъзка, ароматни дюли, облачински вишни, ябълки (подложка), череши..
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е евродепутатът..
"Смъртта на Алексей Навални дойде след години преследвания от Кремъл. Той не се уплаши. Той отстояваше свободата и демокрацията пред лицето на подтисничеството. Една година след смъртта му неговото наследство е живо". Това се казва в изявления на председателя на Европейския съвет Антониу Коща по повод първата годишнина от смъртта на..
Протестите срещу управляващите в Сърбия продължават над три месеца заради инцидента със срутената козирка на жп гарата в Нови Сад, при който загинаха 15 души. Днес продължават акциите на студентите в един от университетските градове - Крагуевац, които вчера бяха направили 15-часова блокада. Протестиращите в Сърбия отбелязват националния празник на..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..