Принцесата на Уелс обяви, че бележи "добър напредък" след като бе диагностицирана с рак и претърпя операция, и ще присъства днес на специалния военен парад за отбелязване на рождения ден на краля, известен като Trooping the Colour.
Това ще бъде първата публична изява на Кейт Мидълтън тази година след диагнозата и операцията на корема през януари. В разпространеното лично от нея съобщение се казва, че лечението ѝ все още продължава и ще е така още няколко месеца.
Това е най-значимата актуализация за здравето на принцесата на Уелс, откакто през март тя лично разкри, че има рак. Изявлението е придружено от нова снимка на принцесата близо до дома й в Уиндзор. За Trooping the Colour принцесата ще бъде в парада на каляските с децата си и ще бъде част от семейната група, махаща от балкона на Бъкингамския дворец.
Това събитие е парад за рождения ден на монарха и говорител на двореца каза, че крал Чарлз III е "доволен, че принцесата може да присъства на събитията". Принцесата изрази своята благодарност за цялата обществена подкрепа по време на заболяването й, като каза, че е била "зашеметена" от насърчителните послания.
"Това наистина промени света за Уилям и мен и ни помогна през някои от по-трудните моменти", се казва в съобщението от принцесата.
По повод началото на учебната година от Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация" извършват проверки на автобусите, които ще превозват деца и ученици. Първоначално проверките бяха в гаражните помещения на превозните средства, а след 15 септември съвместно с МВР и по пътищата, информира Владимир Колев от "Автомобилна администрация". "По време..
Подписка за създаването на временна комисия към ОбС заради водната криза, започнаха брезничани на проведения тази вечер протест. Целта е да бъде проучено детайлно състоянието на водопроводната мрежа и ако се потвърдят данните за екстремно увеличаване на потреблението, да бъдат установени причините за това. Предложението направи..
Апелативният съд във Велико Търново промени от задържане под стража в домашен арест мерките на трима от четиримата младежи, които са обвинени за побоя над директора на полицията в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Гледат мерките на арестуваните за побоя над директора на ОДМВР - Русе Предстои апелативните магистрати да се произнесат по..
Заподозреният за убийството на американския консервативен активист Чарли Кърк - Тайлър Робинсън, е 22-годишен, родом от щата Юта. Според властите Робинсън е критикувал Кърк в скорошен разговор, а местоживеенето му към момента на стрелбата е било на адреса на семейството му. Робинсън беше арестуван късно снощи, след като семеен приятел се обадил на..
Научно-практическа конференция "Русенски интервенционални дни" започна работа днес. Във форума участват повече от 300 лекари, сред които гости от 7 държави. Научно-практическата конференция се провежда за шеста поредна година и нейни организатори са лечебните заведения "Медика", Русенският университет и Българското дружество по интервенционална..
Според вицепрезидента Илияна Йотова ролята на България и Румъния за сигурността и развитието на Европейския съюз ще нараства. В интервю за Националната телевизия на Румъния Йотова подчерта, че Европа трябва да върне лидерските си позиции на световната сцена и да диктува решенията. В коментар за трудностите пред сигурността в контекста на..
Гръцките фермери заявиха готовност за протести и блокади следващата седмица. Земеделци и животновъди от област Тесалия, в Централна Гърция, решиха да преминат към протести следващата седмица. Те са недоволни от политиката на аграрното министерство. Искат незабавно да получат обезщетения и евросубсидии. Според тях високите цени на електроенергия,..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..