"Терем" е класирана на първо място в конкурса за основен ремонт на шест двигателя за МиГ-29. Това става ясно от публикуваните в портала за обществените поръчки документи. Ремонтът ще струва 23 544 000 лева.
На второ място е класиран завод от Полша, който традиционно участва в подобни процедури.
Заради липса на кандидати, миналата година МО прекрати поръчка за доставка на ремонтирани двигатели.
България охранява небето си с МиГ-29 от 1989 г., припомнят на днешната годишнина от ВВС. Страната ни придобива 22 броя от най-съвременния по онова време фронтови изтребител.
Първоначално изтребителите са били в авиобазата "Равнец". След 2000 година са препратени на летище "Граф Игнатиево". 35 МиГ-29 охраняват надеждно въздушното пространство на България. Това става и след приемането ни в НАТО преди 20 години, припомнят от ВВС. В последните години докладите на военните отчитат трудности при поддръжката на МиГ-овете. Главно заради това, че след старта на войната в Украйна Русия спря поддръжката.
Желанието е самолетите да се поддържат поне до 2030 година, когато се очаква военните да имат пълна съвместимост с новите Ф-16. Първите нови машини ще дойдат догодина. До тогава трябва да бъдат решени и проблемите след ремонта на летище "Граф Игнатиево".
Равнището на радиацията около атомната електроцентрала в Чернобил остава нормално след експлозията, която се случи снощи по време на поредните въздушни удари на Русия срещу Украйна. Това съобщиха от Международната агенция за атомна енергия, която разполага със свой екип в централата, и украинските власти. Руски дрон е ударил АЕЦ..
Призив за втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки отправят четирите потребителски организации, които инициираха вчерашната акция срещу големите супермаркети. Те призовават на 20 февруари гражданите да пазаруват от кварталните магазинчета, по възможност продукти от български производители. Целта е да се окаже подкрепа..
Британският външен министър Дейвид Лами обяви, че в рамките на политиката за налагане на санкции, за да се "поддържа натиска върху Владимир Путин", ще бъдат замразени активите и ще бъде наложена забрана за пътуване на следните трима високопоставени руснаци: Павел Фрадков – заместник-министър на отбраната, Артьом Чайка – собственик на минна компания..
Папа Франциск е приет в болницата "Джемели" в Рим за изследвания и лечение на бронхит. Пресслужбата на Ватикана информира, че тази сутрин след аудиенциите си папата е бил приет в римската поликлиниката за "някои необходими диагностични тестове" и за "продължаване на лечението в болнична среда на бронхита, от който страда от дни". В..
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) е изискала информация от производители и търговци на бързооборотни хранителни стоки, за да установи начина на ценообразуване, условията на доставка и факторите, оказващи влияние върху изменението на цените в сектора. Фокус на проучването са основни хранителни стоки, като яйца, млечни продукти, месо,..
Ученици от Ловешката езикова гимназия организираха в дните преди Свети Валентин и на самия празник благотворителен базар, а събраните средства от него ще бъдат дарени на актьора Георги Стайков, който страда от множествена склероза. Актьорът не е учил в първата в България езикова гимназия, превърната в такава точно преди 75 години – на 15..
Не страдаме от липса на правила и закони, а от това, че когато не се спазват, липсват последици. Около това мнение се обединиха Цветана и Николай Милчеви, които са пенсионирани учители. Как се възпитават добри хора и отговорни граждани чрез оценка за дисциплина и глоби за родителите Грижата за децата е обща – на родители, учители, общество ,..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Няма промяна на собствеността и няма процес за смяна на собствеността на медията, заяви изпълнителният директор на Дарик радио Христо Христов в..