МВР ще глоби Столичната община между 2000 и 7000 лева за неизпълнение на съдебното решение, с което беше отменена новата организация на движението в центъра на София. Това съобщи вътрешният министър Калин Стоянов:
"Срокът, който сме дали, е до днес. Тук нищо не се случва. Това, което предстои от наша страна, е санкция по Закона за движение по пътищата, както и евентуално сигнал до прокуратурата за неизпълнение на съдебно решение, което реално е престъпление по Наказателния съд".
Кметът на София Васил Терзиев няма да подава оставка, след като от ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет я поискаха заради организацията на движение по бул. "Патриарх Евтимий" и след като и от СДВР излязоха със становище, че не е спазил закона.
Общинският съветник Борис Бонев призова МВР да не се бърка в работата на общината, а Терзиев избори редица сфери, в които работи за подобряване живота на столичани:"Каква точно е причината, освен "Патриарха"? Може би заради всичко, което сме направили да започнат да работят фирмите за сметоизвозване, за това, че мием повече, за това, че косим повече, за това, че сме привели във вид огромна част от града. Да се извиня за това, че се справяме по-добре с приходната част на бюджета, че се правят по-открити обществени поръчки, за това, че пазим ресурса на софиянци. Листът е много дълъг".
БСП - Обединена левица внася промени в Наказателния кодекс във връзка с насилието над животни. Повод е случаят с жестоко отношение към животни в Перник, обясни депутатът Габриел Вълков: "Случаят е много тежък и по друга причина - доста често подобни случаи прерастват в насилие над хора. Първо започва с животни, след това често се преминава към..
Една много солидна част от българското население въобще не чете . Това съобщи пред БНР проф. Александър Кьосев, филолог и експерт по културна история на модерната епоха. Днес - 17.03, в Огледалната зала на Ректората на СУ ще се проведе мащабна дискусия, посветена на читателските практики в България в периода от 2006 до 2022 г. " Четенето е..
Осем години затвор очаква арестуваните за мъчения и убийства на животни млада жена и мъж от Перник, ако се докажат трите обвинения срещу тях, заявиха от Окръжната прокуратура в Перник. Говорителят на прокуратурата Албена Стоилова обяви, че е установено как повече от две години обвиняемите са измъчвали животни и са продавали видеоклипове на..
Почти 42 000 търсещи убежище в Обединеното кралство чакат изслушване на техни обжалвания, след като Министерството на вътрешните работи отхвърли първоначалните им искове, показва анализ на официални данни. Съветът за бежанците каза, че броят на търсещите убежище бележи петкратно увеличение за две години и правителството рискува "просто да..
Утрешният ден - вторник, 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите. Това съобщи министър-председателят Росен Желязков във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, при който при пожар в дискотека загинаха 59 души, а над 150 са ранените, предаде БГНЕС...
В България малко се знае или почти не се знае за тези търговски войни от кухнята, от потърпевшите . Всеки ден се случват твърде много неща. Това каза пред БНР сънародничката ни Райна Александрова от Квебек, Канада. Тя води своеобразен дневник на последиците от митата във Фейсбук профила си. По професия е софтуерен инженер. Живее там от 15..
Разчитаме на здравия разум в политическите сили, заяви пред журналисти в Пампорово вицепремиерът Атанас Зафиров за решението на Конституционния съд за мандатите в Народното събрание. "Основната разделителна линия в това Народно събрание оттук нататък ще бъде: искат ли партиите политическа стабилност, искат ли икономически растеж, искат ли..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..
В тази среда на разграждане на държавността Конституционният съд се оказа един от малкото стожери на самата държавност . Българското задкулисие не..