ЦСКА София спечели и последната си контрола в Банско

Томислав Стипич

ЦСКА София се наложи с 1:0 над сръбския Раднички (Ниш) в последната контрола на тима от подготовката в Банско.

Единственото попадения в срещата бе дело на Марк-Емилио Папазов в 83-ата минута.

Първите 30 минути на двубоя предложиха равностойна игра, а действията се развиваха предимно в средата на терена. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка, а играта бе накъсвана често.

В 20-ата минута силен изстрел на Марк-Емилио Папазов от пряк свободен удар бе отразен от стража на гостите. Малко след половин час игра Марин Орлинов се намеси чудесно, отразявайи изстрел на играч в синьо. Почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна с двойна смяна за ЦСКА София. Алесандро Николов и Асен Дончев отстъпиха местата си на Йоан Борносузов и Лумбард Делова. В 50-ата минута Марин Орлинов отново показа страхотни рефлекси, спасявайки изстрел от пряк свободен удар. Юлиан Илиев стреля близо до страничната греда с мощен удар от границата на наказателното поле след час игра.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко за втори жълт картон, но според предварителната договорка между двата клуба, изгоненият играч бе заменен с друг.

Десет минути преди края Симеон Александров замени Йоан Борносузов. Усилията на ЦСКА София се увенчаха с успех в 83-ата минута. Симеон Александров комбинира с Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, а нападателят на "червените" насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В заключителните минути Марк-Емилио Папазов нацели горната греда след силен изстрел.

В крайна сметка двубоят завърши с минимална победа на ЦСКА София с 1:0. Така възпитаниците на Томислав Стипич завършиха подготовката си с пълен актив от победи.

Утре играчите на ЦСКА София ще проведат една възстановителна тренировка, след което ще се завърнат в София.

След няколко дни почивка, отборът отново ще поднови тренировки в подготовката за началото на сезона.

Стартов състав на ЦСКА София:

12. Марин Орлинов (в), 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 28 Юлиан Илиев, 19. Иван Турицов (к), 21. Амос Юга, 32. Алесандро Николов, 27. Наско Цеков, 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон и 24. Марк-Емилио Папазов

По публикацията работи: Светослав Табаков

Алекс Де Минор

Алекс Де Минор е четвъртфиналист на „Уимбълдън“, Зверев отпадна

Австралиецът Алекс Де Минор достигна за първи път в кариерата си четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 9 в схемата Де Минор елиминира французина Артур Фис с 6:2, 6:4, 4:6, 6:3 за близо три часа на корта. Австралиецът контролираше играта през първите два сета срещу 20-годишния Фис, който..

публикувано на 08.07.24 в 21:16
Елизара Янева

Елизара Янева отпадна в първия кръг на „Уимбълдън“

Елизара Янева отпадна в първия кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.  Българката отстъпи пред поставената под номер 11 в схемата японка Уакана Сонобе с 5:7, 0:6. Двубоят беше равностоен до 5:5 гейма в първия сет, но българката загуби следващите осем гейма. Преди седмица Янева победи Сонобе с 6:4,..

публикувано на 08.07.24 в 20:21
Девойките загубиха от Исландия с 61:71 т.

Везенков гледа загуба на младите ни баскетболистки от Исландия

Националният отбор на България за девойки до 20 години отстъпи пред Исландия с 61:71 (17:14, 14:26, 16:15, 12:18) в третия си, последен мач от група В на Европейското първенство в дивизия "Б" в тази възраст в София. За българския състав поражението в зала "Триадица" бе от второ от трите изиграни мача в груповата фаза и отреди на националките..

публикувано на 08.07.24 в 20:18
Люк Шоу

Люк Шоу е готов за полуфинала срещу Нидерландия

Английският защитник Люк Шоу каза, че е готов да започне полуфинала на Евро 2024 срещу Нидерландия в сряда и е "готов за игра" след продължителна контузия и дебат относно избора му в състава за турнира. Левият бек на Манчестър Юнайтед Шоу изигра първия си мач от февруари, когато влезе от пейката в събота в четвъртфиналния двубой на Англия с..

публикувано на 08.07.24 в 20:13
Адриен Рабио

Адриен Рабио: Испания има своите слабости, Дешан е на същото мнение

Полузащитникът на националния отбор на Франция - Адриен Рабио, похвали съперника им на полуфиналите на Евро 2024 Испания, но подчерта преди мача във вторник, че те "вероятно също имат своите слабости". "Испанците играха най-добрия футбол на турнира до момента. Имат страхотни крила и знаят как да вкарват голове. Те са завършен отбор, който..

публикувано на 08.07.24 в 20:10
Пер Мертезакер

Пер Мертезакер пред БНР: Испания заслужава титлата

Бившият германски национал Пер Мертезакер заяви, че Испания е фаворит за титлата на европейското първенство. Именно “Ла Фурия” изхвърли домакините от турнира след победа с 2:1 след продължения в четвъртфиналите. Мертезакер, който има 104 мача за Бундестима, беше част от рекламно събитие в една от фен зоните в Берлин - пред Райхстага, след което..

публикувано на 08.07.24 в 11:00

Берлин презарежда в очакване на големия финал

Берлин зарежда силите си след големите битки на eвропейското първенство. Ден след последния четвъртфинал на Евро 2024 между Нидерландия и Турция немската столица няма нищо общо с това, което беше часове по-рано. Над 40 000 хиляди нидерландци превзеха Берлин. И въпреки това бяха малцинство, в сравнение с хилядите привърженици на Турция. В събота..

публикувано на 08.07.24 в 10:05