Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Одеяла, храна и вода предоставиха от БЧК на засегнатите от взрива в Елин Пелин

Снимка: БТА

Одеяла, храна и вода предоставиха от Българския червен кръст (БЧК) на засегнатото население и на евакуираните жители на Елин Пелин, съобщава БТА.

От бедствения резерв на организацията бяха предоставени 220 одеяла и подкрепителни закуски. Повече от 1500 бутилки по 1,5 л. минерална вода беше раздадена на нуждаещите се и на специализираните екипи, осигуряващи периметъра и работещи в района на взривовете.

Два екипа от 12 души доброволци и служители на Българския червен кръст са се отзовали на терен след избухването на първия взрив в складовете за фойерверки.

Националната складова база на БЧК в с. Лозен беше отворена, и при необходимост, имаше възможност да бъдат предоставени и легла, и други материали.

Екип от трима психолози на БЧК също беше в готовност да започне работа на терен и да оказва първа психологическа помощ.

Българският червен кръст поддържа постоянна връзка с Община Елин Пелин и с представители на отговорните институции и при възникване на необходимост, има готовност да продължи да оказва подкрепа на засегнатото население, посочват от БЧК. 



По публикацията работи: Радмила Попова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Съдът в Русе с официално изявление за инцидента с полицейския директор

Окръжният съд в Русе публикува официално становище, в което уверява обществеността, че всички дела се разглеждат обективно, справедливо и безпристрастно. Това се случва като реакция на негативните коментари по повод решението от събота, когато съдия Милена Пейчева остави в ареста четиримата, задържани след инцидента с полицейския директор Кожухаров...

публикувано на 09.09.25 в 15:44

Автокъща гори в София

Голям пожар в столичния ж.к. "Свобода". Димът се вижда от центъра на града.  По данни на БНР гори автокъща с няколко халета.  Очаквайте подробности!

публикувано на 09.09.25 в 15:38
Старши комисар Николай Кожухаров

Съпругата на Николай Кожухаров: Той все още е в интензивното отделение

Съпругата на старши комисар Николай Кожухаров сподели пред БНР актуални данни за състоянието му: " Възстановява се, в Интензивно отделение е". След побоя над шефа на полицията в Русе: Четирима в ареста, само един говори за случая Диана Петрова разказа пред "Хоризонт" своята версия за случилото се на 4 септември: "Прибрахме се от вечеря..

публикувано на 09.09.25 в 15:36
Военнослужещи от ливанската армия

Ливанската армия ще разоръжи напълно "Хизбула"

Ливанската армия ще разоръжи напълно "Хизбула" близо до границата с Израел в рамките на три месеца, съобщи външният министър Юсеф Раджи пред агенция "Франс прес".  Раджи е заявил, че началникът на армията Родолф Хайкал миналата седмица е представил на правителството петстепенен план за съсредоточаване на оръжията единствено в ръцете на ливанската..

публикувано на 09.09.25 в 15:17

Венелина Попова: Ще стигнем до съда в Страсбург, за да се даде урок на самозабравили се величия

Кметът на Гълъбово Николай Тонев реши да ме накаже за дързостта да задавам въпроси , но отговори на въпросите нямам .  Това каза пред БНР журналистката Венелина Попова, бивш кореспондент на БНР в Стара Загора, като уточни, че зададените от нея въпроси са по Закона за достъп до обществена информация (ЗДОИ). "Той толкова се е вманиачил в тази си..

публикувано на 09.09.25 в 15:13

Във Велико Търново 63-годишна жена е с фрактура след сблъсък на тротинетката ѝ с лека кола

63-годишна жена пострада сериозно при инцидент между управляваната от нея електрическа тротинетка и лек автомобил във Велико Търново.  Катастрофата с електрическата тротинетка става около 13 часа на натоварената ул. "Краков" във Велико Търново на кръстовището между голям хипермаркет, училище и университетски корпус. Лекият автомобил излиза от..

публикувано на 09.09.25 в 14:41
Д-р Ивайло Симеонов

Д-р Ивайло Симеонов: Способността да се забавляваш е основен балансиращ фактор на стреса

Способността да се забавляваш е основен балансиращ фактор на стреса. Това обясни пред БНР д-р Ивайло Симеонов, лекар и психотерапевт. Той ще бъде сред лекторите на събитието "Под напрежение: Науката за стреса, дистреса и дисциплината". Д-р Симеонов съчетава корпоративната експертиза с дълбокото разбиране за човешката психика. Той работи в..

публикувано на 09.09.25 в 14:10