Италианецът Лоренцо Музети се наложи над защитаващия титлата си от Токио Александър Зверев (Германия) със 7:5, 7:5 на четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Мачът продължи два часа и 5 минути.
Музети започна много силно, като още в първия гейм направи пробив, който след това затвърди. Зверев успя да върне пробива в десетия гейм, като се възползва от третата си топка за взимане на сервиса на Музети. Италианецът обаче веднага проби отново сервиса на германеца, а след това затвори първата част при свое подаване.
Вторият сет вървеше без изненади до 5:5, когато Лоренцо Музети се възползва от първата си възможност за пробив и поведе. След това италианецът остави на нула по-опитният си съперник при своето подаване и затвори мача при 7:5.
Музети направи 22 печеливши удара срещу 14 за Зверев, който направи и повече непредизвикани грешки - 29 срещу 18.
На полуфинал Музети чака победителя от мача между Новак Джокович и Стефанос Циципас.
Един от основните фаворити в турнира - Карлос Алкарас от Испания, се наложи над американеца Томи Пол с 6:3, 7:6 (7).
Един пробив за 4:2 в първия сет бе достатъчен на испанеца да вземе преднина, която запази до края с безупречно сервиране.
Вторият сет бе много по-оспорван, като Пол поведе с 3:0, а след това и 5:2. Следващите три сета обаче бяха за Алкарас, който изравни. Двамата си размениха по един гейм на свой сервис и се стигна до тайбрек. В него испанецът поведе с 6:5 и имаше мачбол, но Томи Пол се защити. След това американецът имаше възможност да вземе сета при 7:6, но този път Алкарас не допусна това. Той се наложи с 9:7 и чака на полуфинал победителя между норвежеца Каспер Рууд и Феликс Оже-Алиасим от Канада.
Барселона и Пари Сен Жермен постигнаха домакински победи в първите си четвъртфинални срещи от Шампионска лига. Барса надигра убедително Борусия (Дортмунд) с 4:0, докато ПСЖ се наложи над Астън Вила с 3;1. На олимпийския стадион "Луис Компанис“ каталунците спечелиха с гол на Рафиня през първата част, а след почивката два пъти се разписа Роберт..
Избраната за председател на Българския олимпийски комитет от Общото събрание на 19 март Весела Лечева потвърди, че утре ще проведе среща президента на централата през последните 20 години Стефка Костадинова, която..
Международният олимпийски комитет съобщи, че е подписал договора за домакинство на зимните олимпийски игри през 2030 г. с френските организатори, след като всички финансови гаранции са били изпълнени. През октомври 2024 г. Франция предостави финансови гаранции на МОК, които все още се нуждаеха от парламентарна ратификация, след като беше..
Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 в първия мач от полуфиналния сблъсък между двата отбора от турнира за Купата на България. Крайният победител от полуфинала ще бъде определен на реванша на 22 април на Националния стадион "Васил Левски" Първата възможност в мача бе за гостите в 6-ата минута. Улаус Скаршем центрира отдясно, а Тибо Вион я..
Олимпийският шампион Магомед Рамазанов спечели европейската титла по борба в категория до 86 кг свободен стил, след като направи голям обрат в края и победи състезателя с неутрален статут Махамедхабиб Хаджимагомедов с 9:5 на финала. Това е първо отличие за българските национали на континенталния шампионат в Братислава. Рамазанов спечели..
Григор Димитров спечели в три сета срещу участващия с "уайлд кард" Валентен Вашро и се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Монте Карло с награден фонд 6 128 940 евро. Най-добрият български тенисист, номер 15 в схемата, не показа най-добрия си тенис, но успя да направи обрат след 4:6, 6:3, 6:1 за близо..
Шампионът Берое спечели гостуването си на Рилски спортист със 77:68 (28:14, 25:18, 8:19, 16:17) в зала „СамЕлион“ в Самоков и продължава защитата на титлата си, след като изравни на 1:1 победи полуфиналната серия от женското баскетболно първенство на България. Играе се до два успеха от три възможни мача, като третият сблъсък ще се проведе на..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
"Българската следа" е референция на опита за покушение срещу папата. Заглавието беше от една страна да си играя с клишето чисто иронично. В друг..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..