Хиляди жители на руската Курска област бягат от районите по границата с Украйна, където вчера навлязоха украински войски, съобщава Франс прес.
Операцията, за която Киев пази пълно мълчание, се превръща в най-мащабното нахлуване на руска земя, откакто преди 30 месеца Владимир Путин прати армиите си срещу Украйна.
Руската държавна телевизия показа Путин да обяснява на представители на правителството за поредната "мащабна провокация на Киев". И да уверява, че скоро ще обсъди въпроса с военното командване.
Руският президент спечели петия си мандат начело на Русия тази пролет с обещанието да спре украинските набези като създаде буферна зона по границата. Войските, които прати срещу Харков през май, бяха спрени само на няколко километра навътре в Украйна.
Към днешна дата украински подразделения на свой ред са овладели няколко населени пункта на руска територия на подстъпите към градчето Суджа, твърди каналът "Рибар" в "Телеграм". Министерството на отбраната, което вчера привечер обяви, че нашествениците са били прогонени, днес вече говори само, че напредването им по-дълбоко на руска територия е било предотвратено.
Според руски блогъри обаче украинците са навлезли поне на 10-15 километра в руска земя.
Властите обвиняват украинската страна в безогледен обстрел по цивилни обекти, с 5 жертви и близо 30 ранени до този момент.
На усилени бомбардировки от руската авиация от вчера са подложени и селата на украинска територия, където, според руското командване, се съсредоточават украинските войски.Локализиран е пожарът, който възникна в депото за твърди отпадъци край Враца в понеделник следобед. Огънят е предизвикан от високите температури, съобщиха от общинската управа. На място са пристигнали екипи от противопожарната служба и няма опасност от разрастване на пожара. Лаборатория извършва измервания на замърсяването на въздуха и към..
В селата Бездeн и Богьoвци пожарът е овладян, съобщи за БНР заместник-кметът на Костинброд Александър Ненов. Няма пострадали хора. В момента пожарната работи на терен в района на село Понор, обясни Ненов. Има пожарни автомобили заедно с доброволци, които работят заедно за овладяване на ситуацията. Ръководството на община Костинброд призова в социалните..
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че следващият кръг от преговори с руски представители ще се проведе в сряда, 23 юли, в Турция, предаде Ройтерс. "Днес обсъдих със секретаря на Съвета за национална сигурност и отбрана и бивш министър на отбраната Рустем Умеров подготовката на размяната на военнопленници и друга среща в Турция с..
Нидерландският министър на отбраната Рубен Брекелманс обяви в понеделник, че страната му ще има "значителен принос" за закупуването от ЕС на американски системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът" от Съединените щати, които да бъдат предоставени на Украйна, съобщава De Telegraaf. В изказване пред пресата след видеосреща на министрите на..
Площ от 300 декара е обхванал пожарът в землището на сливенското село Скобелево, който тръгна от самозапалил се автомобил при километър 268 на автомагистрала "Тракия". Изгорели са и 30 декара овощни насаждения, както и изоставени стопански постройки. Пожарът вече е локализиран и е под наблюдение. Комисар Димитър Кикьов, началник на..
Здравната каса, ДАНС и още две агенции проверяват шест болници в София за извършените и отчетените от тях дейности, съобщиха от НЗОК. Сред лечебните заведения са две държавни, две частни, както и ведомствените МВР болница и Военномедицинската академия. Проверките са комплексни и се извършват с участието на инспектори от държавната..
Европейската интеграция е единственият път към мир и просперитет в региона на Западните Балкани. Това е била общата позиция по време на срещи на външния министър Георг Георгиев в Лондон със специалния пратеник на Великобритания за Западните Балкани Карън Пиърс и с членове на Групата за приятелство с България в британския парламент. България..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..