В парламента ни няма никакво средно и високо ниво, има само ниско. Чудя се понякога това зло ли е или добро. И в крайна сметка какво сме избрали, дали ези или тура, никой не знае.
Това коментира продуцентът на „Пеещи артисти“ Игор Марковски в интервю пред БНР.
В ефира на БНР премиерно прозвуча и новата песен от проекта – „Ези--тура“, в изпълнение на две журналистки – Петя Дикова и Люба Пашова, и професионалната певица Теди Кацарова. Това е 40-ата песен на „Пеещи артисти“ с оптимистичен текст - "ези-тура" и в любовта"... и много танцувална и мелодична музика.
„Петя Дикова беше актриса и участва с майка си Аня Пенчева. Скоро сигурно към артистите ще прибавим и художници, примерно“, каза Марковски.
И с чувство за хумор допълни:
"По някой път монетата пада на ръб и става тежко, защото някой избира и тура."
„Вчера в парламента, когато забраниха различните хора, ще отварят ли лагера в Белене и да ги натират още от малки деца и да кажат, „вие нямате място сред нас“, коментира той решението на НС за забрана на пропаганда на нетрадиционна сексуалност в българските училища.
Автор на песента „Ези-тура“ е 96-годишният поет и текстописец Найден Вълчев, автор и на текста на емблематичната „Една българска роза“.
„Ние в негова чест направихме кавър миналата година, изпълнен от сбор от артисти. Той беше на два от нашите концерти в София и Казанлък, надявам се и на 24 септември т. г. да дойде на концерта ни в НДК. „Ези-тура“ е писана специално за пеещи артисти“, каза Игор Марковски.
„Едно време имаше виц – „песни и танци, и 8 милиона вегетарианци“, ние сега с пеещи артисти казваме, че "всичко е афиф работа". С политика ли да се занимаваме? Видяхме неуспешните опити на артисти в политиката“, коментира той.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Локалната система за ранно оповестяване на предприятие, съхраняващо отровни вещества, ще бъде тествана днес в Ямбол. При изпитанията на техническата изправност от сиренните системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа проверка, акустичен сигнал за тревога и гласово съобщение за край на проверката . Тестът на системата ще..
В Кипър от днес започва незабавна първоначална оценка на щетите, нанесени върху селскостопанските култури от екстремно студеното време, обхванало острова в последните дни, съобщиха от земеделското министерство. Фермерите са в отчаяние от огромните поражения. Тази нощ преминава с жълт код за изключително ниски температури. Екипи на земеделското..
Увеличава се броят на осиновените кучета от общинския приют в Ямбол. През миналата година нов дом са намерили близо 60 четириноги, но броят на бездомните животни не намалява. Общинският приют отново е пренаселен, като животните в него около 150. Сигнали за изхвърлени домашни любимци постъпват всеки ден, уточни Надежда Горанова, главен експерт в отдел..
Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" На свобода излиза само непълнолетният 17-годишен младеж, който ще е под надзора на..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който наскоро нарече Зеленски "диктатор", покани украинския лидер във Вашингтон "през тази или следващата..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската комисия, където в събота се стигна до сблъсъци с полицията по време на протест, организиран от партия..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.