ДАИ вече не смята за опасни неизправните автомобили след Годишен технически преглед, информира Малинка Бондаренко от Съюза на автомобилистите в България. Така се изпълнява обещание на транспортния министър Георги Гвоздейков, което е в отговор на недоволството от трудностите при преминаването през преглед.
Малинка Бондаренко от Съюза на автомобилистите в България каза, че промяната е от началото на тази седмица.
"Вече замерванията не са в категория "Опасни", защото като те трябваше да влизат в тази категория и да бъдат спирани от движение в 14-дневен срок. Променили са системата и вече не са като опасни", каза Бондаренко.
Така сега всеки неизправен автомобил излиза с бележката за „значителни“ опасности, става ясно от думите на Бондаренко. Но това дава възможност на собствените им да ги отстранят в за сега определения 14 дневен срок.
"Просто успокояваме хората, за да няма напрежение. Но това не им решава проблемът. Техният проблем е по автомобила", посочи тя.
Малинка Бондаренко не посочи как промяната е станала преди работната група да се е произнесла. Но посочи, че след неуспешния ГТП собственикът ще има право да шофира автомобила си само, за да го закара в сервиз. Бондаренко предупреди, че ако след неуспешния преглед има инцидент, е възможно застрахователите да не признаят щетите.
"Предизвикваш пътно-транспортно произшествие, виновният си ти. Гражданската ти, ако видят, че ти си пресрочил и нямаш преглед, счита се по закона, че моторното превозно средство е технически неизправно. Последните промени дават възможност на КАТ, когато извършва проверка на пътя, дори да ви спре от движение", поясни Бондаренко.
В края на юли, в първата седмица след пълната дигитализация на прегледите, беше отчетен незначителен процент недопуснати коли по пътищата. Броят на колите с "леки несъответствия" също не бе голям.
Хора от цяла Сърбия се събраха в Нови Сад. Протестиращите сръбски студенти и техните привърженици дойдоха в града на възпоменателно събитие на мястото на трагедията, където преди точно една година се срути козирката на гарата и уби 16 души, сред които и деца. Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви първи ноември за ден на траур и..
Проблемите във въздушния трафик в САЩ се задълбочават, като почти половината от 30-те най-натоварени летища в страната са изправени пред недостиг на авиодиспечери, заради спирането на работата на голяма част от федералната администрация от 1 октомври, съобщи Федералната агенция по гражданска авиация, цитирана от Ройтерс. Липсата на..
55-годишен мъж, издирван за убийството на 45-годишна жена късно снощи в София е бил открит мъртъв в автомобила си. По първоначални данни става дума за самоубийство. 55-годишен мъж, издирван за убийството на 45-годишна жена късно снощи в София е бил открит мъртъв в автомобила си. По първоначални данни става дума за самоубийство. По данни на..
29-годишен криминално проявен и осъждан е задържан за нападението над фелдшер от Филиала за спешна медицинска помощ в Криводол, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Враца. Инцидентът е станал при посещение на адрес в криводолското село Краводер снощи. След възникнал спор братът на пациента е нанесъл няколко удара по главата на медика...
Деня на народните будители, официалният сайт на Българската православна църква представи мобилно приложение, създадено с цел да осигури лесен и удобен достъп до официалната информация и ресурси на църквата. Чрез приложението православната църква се стреми да бъде още една крачка по-близо до младите хора, като им предоставя бърза, навременна и..
Украйна отрече твърденията на руското министерство на отбраната, че отрядът на украинските специални части, изпратен с хеликоптер в района на Покровск за противодействие на руската офанзива в града, е бил унищожен. Анонимен източник, цитиран от "Интерфакс -Украйна", е заявил, че тази информация "не отговаря на истината". Той изтъкнал, че в..
Варненският и Великопреславски митрополит Йоан отслужи благодарствен молебен в Деня на народните будители пред паметника на отец Паисий в Морската градина. Областният управител проф.Андрияна Андреева, командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов, районният мюфтия Исмаил Ахмедов, заместник –кметът Илия Коев, районни кметове, общински..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
България е държавата в ЕС, която отделя най-много средства от БВП за правосъдие. Тя е номер едно по разходи за прокурори и прокурорска администрация, а..