Агенцията за гражданска защита на Газа съобщи, че над 100 души са били убити при израелски удар срещу училище, в което са настанени разселени хора в обсадената палестинска територия.
Според информацията, три израелски ракети са ударили училището в град Газа. Агенцията за гражданска защита на Газа описва инцидента като "ужасяващо клане".
Израелските удари бяха насочени към разселени хора, по време на сутрешните молитви, което доведе до бързо нарастване на броя на жертвите, се казва в изявление на управляваната от Хамас правителствена медийна служба в Газа.
Израелската армия заяви, че е "ударила прецизно терористи на "Хамас", действащи в команден и контролен център на групировката, вграден в училището Ал-Табаин".
Ударът идва два дни, след като властите в Газа съобщиха, че повече от 18 души са били убити при израелски удари срещу две други училища в град Газа. Тогава израелските военни също казаха, че са ударили командни центрове на Хамас.
По-рано Израел се съгласи да поднови преговорите следващата седмица по искане на международните посредници след интензивна дипломация, насочена към предотвратяване на криза в целия регион. Иран твърди, че Израел иска да разпространи войната в Близкия изток, а представители на "Хамас", някои анализатори и критици в Израел заявиха, че премиерът Нетаняху удължава битката за политическа изгода.
Остри международни реакции
Върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Жозеп Борел заяви, че е "ужасен" от случилото се.
Ръководителят на Агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци Филип Лазарини заяви, че случаят представлява "още един ден на ужас в Газа".
Израелските военни изразиха съмнение за броя на убитите, като заявиха, че "високоточният" им удар е бил по команден център, където са били десетки терористи, и са били взети необходимите мерки, за да се избегне опасността за цивилните.
През цялата година Регионалният исторически музей във Враца насочва общественото внимание към 40-годишнината от откриването на археологическата находка, определяна като „съкровището на ХХ век“ – прочутото сребърно тракийско съкровище от село Рогозен. Открито през 1986 г., съкровището включва 165 сребърни съда с общо тегло над 20 килограма. Голяма..
Община Мизия планира да изгради четири басейна за задържане и попиване на скатни води. Хидротехническите съоръжения ще предпазват няколко улици в града, които се наводняват при проливни дъждове. Идеята на Община Мизия е да изгради така наречените ретензионни басейни на сухите дерета Оряховски и Селанвски дол. При проливен дъжд от тях идва..
Предвиденото в Бюджет 2026 увеличение на осигуровките е сериозно предизвикателство за тютюнопроизводителите и може да доведе не само до фалит на производители, но и до обезлюдяване на селата. "Тези, които правят бюджета, не знаят какво причиняват на дребните производители", казва тютюнопроизводителят Нихат Расим по повод вдигането на..
Племенницата на един от най-известните испански поети и драматурзи Федерико Гарсия Лорка - Лаура Гарсия Лорка, идва в България. Тя ще е у нас по покана на Народния театър „Иван Вазов“ и Института „Сервантес“. В рамките на специална тридневна програма публиката ще има възможност да се докосне до света на един от най-обичаните испански автори на 20 век..
Поредица от коледни работилници започват от следващата седмица в галерия "Ателието" в Казанлък по повод предстоящите зимни празници. Насочени са както към децата, така и към техните родители, като всички те са поканени и на коледен чай с бисквитки. Ателиетата ще започнат на 27-ми ноември и ще продължат до 11-ти декември, като заедно с художниците..
Лакшми Митал, един от най-богатите мъже във Великобритания, ще напусне страната, съобщи "Сънди таймс". Никой не е доминирал списъка на богатите на изданието през 37-годишната му история така, както Лакшми Митал, пише то. Индийският стоманен магнат оглави годишната класация за богатство рекордните осем пъти. В пика си през 2008 г. личното му..
Папа Лъв XIV прие оставката на епископа на Кадис и Сеута. 76-годишният Рафаел Сорноса е разследван по обвинения в педофилия. Скандалът започна на 10 ноември, когато испанският вестник “El país” публикува свое разследване, според което преди повече от 30 години Сорноса е малтретирал свой възпитаник в семинарията в Хетафе. Жертвата е изпратила жалба до..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...