Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Майка и син са задържани в ареста за оказване на съпротива срещу полицаи от Медковец

Снимка: БГНЕС

Майка и син са задържани в ареста за оказване на съпротива срещу полицаи от Медковец. Двамата нанесли телесна повреда на жена при семеен сигнал, възникнал в монтанското село.

Инцидентът е стана към 03.00 часа снощи. На телефон 112 постъпил сигнал от жител на Медковец, че 36-годишен от село Владимирово счупил един от прозорците на дома му.

При посещение на полицаите от участък Медковец установили, че в къща в селото възникнал семеен скандал, при който 36-годишен и неговата майка нанесли лека телесна повреда на жената на мъжа. Тя избягала при съседите, където скандалът продължил и 36-годишният счупил един от прозорците на дома.

Полицейските служители установили нарушителите, при което мъжът започнал да отправя към тях множество обиди, закани и заплахи, придружени с изключителен цинизъм и дързост, с което грубо нарушил обществения ред.

Майката и синът са задържани за срок до 24 часа в полицейското управление в Лом. Съставени са им два акта по Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство.


По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Концлагер

Поклонение в памет на жертвите на концлагера "Белене" ще се проведе на остров Персин

В 11:30 ч. днес ще се проведе годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене". За трета поредна година поклонението се организира от Инициативна група. То беше възстановено по предложение на фондация "Истина и памет" през 2023 г. след 3-годишно прекъсване. Събитието е подготвено заедно с..

публикувано на 31.05.25 в 00:33

Хиляди протестиращи в Белград поискаха нови избори

Хиляди сърби преминаха по централните улици на столицата Белград, с искане към властите да свикат предсрочни парламентарни избори. Студентите и други граждани, които протестират повече от половин година срещу режима на Александър Вучич, настояват за наказателна и политическа отговорност за трагедията в Нови Сад, където 16 души загинаха миналата..

публикувано на 30.05.25 в 21:35
Заседание на Общински съвет на Бобошево

В Бобошево събират средства за лечението на 4-годишния Ивелин

В малкото градче Бобошево започна кампания за събирането на 200 хил. лева за лечението на 4-годишния Ивелин Стефанов, включват се и   служителите от общинска администрация и 11-те съветници от местния парламент. Средствата ще са за постъпването и съответните интервенции и процедури за детето в клиника в Турция. Инициативата по събиране на..

публикувано на 30.05.25 в 21:05
Разрушената сграда на баптистката болница Ал Ахли след израелски въздушен удар в град Газа, 13 април 2025 г.

Д-р Милена Ангелова: Надявам се този Холокост в Газа да остане в човешката памет!

Надявам се този Холокост в Газа да остане в човешката памет! Това заяви пред БНР д-р Милена Ангелова, реаниматор и анестезиолог.  От началото на май тя работи като доброволец в болница в Ивицата Газа. "Всичко, което се случва тук, е необяснимо, няма как да се оправдае!" Намирам се в единствената болница, останала в южната част, разказа..

публикувано на 30.05.25 в 20:30

Дипломатическа битка на Гърция за запазване на манастира "Св. Екатерина" в планината Синай в Египет

Гърция води дипломатическа битка, за да запази манастира "Света Екатерина" в планината Синай в Египет. Решението на египетския съд за прехвърляне на цялата собственост на манастира Света Екатерина на планината Синай на държавата предизвика остра реакция в Гърция. Манастирът е най-старият все още действащ християнски храм в света. Повечето..

публикувано на 30.05.25 в 20:13
Десислава Иванчева

Десислава Иванчева: Получавала съм заплахи!

"Изключително ми е трудно! Получавала съм заплахи.  Това си е вид репресия - да си заключен и самата администрация да те репресира. Администрацията някой път съветва лишени от свобода с по-дълга присъда, като им предоставя различни облаги, да тормозят други лишени от свобода. Аз съм изживяла абсолютно всичко!". Съдът в Ловеч не уважи молбата на..

публикувано на 30.05.25 в 19:50

Кметът на Велико Търново проведе работна среща с китайския посланик

Велико Търново има потенциала и амбицията да приеме инвестиция от Китай за създаване на завод за електрически автобуси и свързаното с тях оборудване. Това са обсъдили на работна среща кметът Даниел Панов и Уан Мин, временно изпълняваща длъжността посланик на Китай в България. Китайски инвеститор вече е заявил намеренията си за изграждане на..

публикувано на 30.05.25 в 19:46