Партиите, които се разцепиха, да не принуждават институциите да решават проблемите им, призова лидерът на ГЕРБ.
Пред кметове на ГЕРБ в Бургас Борисов подчерта, че вътрешните проблеми в ДПС и БСП не трябва да се прехвърлят върху институциите:
"Я вижте как е разхвърляна полицията: едни на "Росенец", едни на "Бояна", едни на "Позитано", едни на ЦИК. А кой пази хората? Кой в момента работи? Говорим за независими институции, ама всички им хвърляме проблема да ни го решават те. Какво да им реши? Те не могат вътре в партията си да кажат кой управлява и сега институциите трябва да им вземат решение. Не ги намесвайте институциите. Справете се сами".
Борисов съобщи, че водещи кметове на ГЕРБ ще бъдат предложени за водачи на листи за предсрочния парламентарен вот, за да са гарант, че програмата на партията ще се изпълнява.
Следващата среща на лидера и ръководството на ГЕРБ за обсъждане на предстоящата предизборна кампания ще се проведе в Хасково.
За първия ешелон на властта ние приемахме да нямаме, но за втория и третия ешелон трябва да се водят обсъждания на базата не на квотен принцип, но всички четири субекта е редно и коректно да имат своите представители, каза председателят на парламентарната група "Демокрация, права и свободи" - ДПС (ДПС-ДПС) Джевдет Чакъров в кулоарите на парламента. В..
Крайният срок за завършване на последния лот 8 от автомагистрала "Хемус" е декември 2029 г. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов по време на изслушването му в НС. "Това е хипотеза, че се издават своевременно документите. Разрешителните за строеж своевременно се започва работа и няма прекъсваемост на..
"БСП - Обединена левица" застава зад своята номинация – Росен Карадимов да бъде председател на Комисията за защита на конкуренцията, обяви депутатът Кирил Добрев: Росен Карадимов е номинацията на БСП за председател на КЗК Карадимов с широка подкрепа от бизнеса и синдикатите за председател на КЗК Петков: Карадимов се е справил "добре" с..
Комисията по правни въпроси в Камарата на представителите в американския Конгрес изпрати писмо до 8 водещи интернет компании, с което поиска от тях подробности за комуникацията с правителствата на други държави относно - цитирам "съгласуването с техните закони, свързани с цензура, информационни регулации, съдебни заповеди и други властови..
Старши комисар Захари Васков е новият директор на Главна дирекция Национална полиция. Той е бил назначен на поста от вътрешният министър Даниел Митов. До момента той бе заместник-директор на ГДБОП. Новият ръководител на Националната полиция бе представен пред служителите й лично от замeстник-министър Любомир Йосифов. Пред състава на..
Премиерът на Обединеното кралство Киър Стармър ще бъде домакин на украинския президент Володимир Зеленски и повече от дузина европейски лидери в Лондон в неделя, за да обсъдят гаранциите за сигурност, които континентът може да предложи на Киев в случай на прекратяване на огъня с Русия. Срещата дава възможност на Киър Стармър и френския президент..
В Лом с откриването на фотодокументална изложба в Историческия музей от днес започват изявите, посветени на честването на 3 март - националният празник на България. Фотодокументална изложба „Строителите на Паметника на свободата“ се открива днес, в 17 часа, в Историческия музей в Лом. Тя е подготвена от Национален парк – музей "Шипка –..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..