Спешните служби на Израел съобщиха, че въоръжен нападател е убил днес трима цивилни израелци при атака близо до йорданската граница. Насилието в окупирания от Израел Западен бряг нарасна, след като на 7 октомври палестинското ислямистко движение "Хамас" извърши безпрецедентна атака срещу Израел.
Израелските сили за сигурност са застреляли терориста, който е приближил района на пропускателния пункт "Мост Аленби" от Йордания с камион, слязъл е и е открил огън по израелските войници на моста. Пропускателният пункт, известен още като "Мост Крал Хюсеин", се намира по средата на пътя между Аман и Ерусалим, на север от Мъртво море, и е използван както от местните хора, така и от туристи от цял свят.
Междувременно Израел затвори временно всичките си гранични пунктове с Йордания след атаката на пропускателния пункт "Мост Аленби". Израелските летищни власти потвърдиха затварянето на всички гранични пунктове с Йордания в отговор на атаката, след като първоначално само един от тях беше затворен.
През нощта ливанската групировка "Хизбула" изстреля над 50 ракети към Израел, който е отговорил с въздушни удари по сгради, използвани от "Хизбула" в Южен Ливан. Междувременно беше съобщено, че висш представител на палестинската групировка "Хамас" е бил убит в северната част на Ивицата Газа.Сирените за въздушна тревога се включиха в няколко града в северната част на Израел най-малко три пъти тази нощ. Местни медии отбелязват, че това е относително необичайно и обикновено е знак за нарастващо напрежение в региона. Десетки ракети са били изстреляни към град Кирят Шмона, от които най-малко две са попаднали в границите на града и са нанесли щети, но няма пострадали. Останалите са били свалени или са паднали в необитаеми райони.
"Хизбула" пое отговорност за нападенията, като заяви, че те са отмъщение за по-ранен израелски удар по Ливан, при който са загинали трима служители на спешните служби. По-рано, израелските сили нанесоха удари по няколко района в южната част на Ливан.
Междувременно стана ясно, че полковник Мурси, заместник ръководител на гражданската защита в северната част на Ивицата Газа, е би убит, заедно с членове на семейството си, при израелска бомбардировка в района на бежанския лагер Джабалия. Израелските военни все още не са коментирали случая.
А йеменските бунтовници хути твърдят, че са свалили американски дрон над територията на страната.
Снощи в различни градове на Израел се проведоха станалите традиционни протести с искане правителството на премиера Бенямин Нетаняху да сключи сделка за връщането на останалите 97 заложници, държани от "Хамас" в Газа, и приключване на войната. Около 750 000 души са участвали в демонстрациите, като според организаторите само в Тел Авив са били половин милион.
Въпреки планираните рекордни дългове в бюджета на Германия, за периода 2027-2029 г. се очертава сериозен недостиг от над 172 млрд. евро, съобщиха днес правителствени източници. Това са почти 28 млрд. евро повече от предвижданията в последните бюджетни параметри. Причините са по-ниски приходи в бюджета, включително заради новия икономически..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" се събраха на национален протест пред Народното събрание , като призоваваха за подкрепа от всички съсловия в здравната система. Днес изтича срокът, който беше даден от управляващата коалиция, за решаване на проблема със заплащането на работещите в здравната система. Медиците настояват..
Пожарът между хасковските села Устрем и Срем и непредвидимата посока на вятъра, е причина областният управител на Ямбол Николай Костадинов да задейства системата за ранно предупреждение за елховсокото село Мелница. Пожарът край Лесово е под контрол, продължава борбата с огъня в Бакаджика Кметът на общината Петър Гендов засега няма да обявява..
В италианската област Пулия, силите на реда делегирани от Европейската прокуратура разкриха нелегална фабрика за производство на цигари. Задържани са българи и украинци. Фабриката за незаконно производство на цигари е открита в селището Сторнара, предаде информационната агенция Ansa. Разположена на два етажа и оборудвана с най-модерна..
Пожар спря движението на високоскоростните влакове между Мадрид и Андалусия. Огънят е предизвикал задимяване при жп линиите в област Кастилия-Ла Манча. За потушаване на пламъците на мястото бяха разположени шест въздушни екипа, включително хеликоптери и самолети-амфибии, 14 наземни екипа и 84 пожарникари и екологични агенти от общността. От..
По-ниските температури в съседна Гърция не спряха някои от големите пожари в страната. Причината е силният вятър. Трети ден не спира борбата с огнената стихия на остров Китира. Отново бяха увеличени силите на гражданска защита и броят на доброволците на терен. По въздух гасят 6 самолета и 3 хеликоптера. Отново евакуираха туристите и жителите..
Режимът на Путин търси нови врагове, за да оправдае защо продължава войната в Украйна. Така бившият премиер и настоящ съпредседател на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков коментира включването си в официалния списък на руското Министерство на външните работи като примери за "най-крайните прояви на русофобия", в който списък попадна заедно с Тодор..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..