"Пряка заплаха за сигурността на Европа." Така правителствата на Германия, Франция и Великобритания нарекоха доставките на балистични ракети от Иран за Русия.
И поясниха, че доставките ще доведат до ескалация на войната в Украйна и нови страдания на украинския народ.
"Файненшъл Таймс", а преди него и други западни медии, писаха, че миналата седмица пратка от над 200 ракети "Фатх-360" с обсег на действие 120 километра е пристигнала в руско пристанище на Каспийско море. Според западни служители те могат да влязат в употреба от руската армия срещу Суми, Харков и други украински градове до броени седмици.
Днес Берлин, Париж и Лондон призоваха Техеран да преустанови "всякаква" подкрепа за руската агресия. Трите държави обявиха, че прекратяват действието на споразуменията за въздушните превози и че ще подготвят санкции срещу държавната авиокомпания Iran Air.
Съединените щати наложиха санкции на 10 физически и 9 юридически лица, базирани в Русия и Иран, след като по-рано държавният секретар Антъни Блинкън потвърди, че Техеран е доставил на Москва балистични ракети.
Великобритания също разшири санкционния си списък с три руски и четири ирански организации, някои от които свързани с производството на балистични ракети.
Налагането на санкции срещу Иран заради въоръжаването на Русия с балистични ракети не е достатъчно - нужно е засилване на украинската противовъздушна отбрана и разрешение на украинците да използват западно оръжие за превантивни удари по руска територия, призова в "Телеграм" Андрий Ермак - началник на кабинета на украинския президент Володимир Зеленски.
Великотърновският окръжен съд днес се очаква да се произнесе с присъда по делото за катастрофата, при която преди две години и четири месеца край село Шереметя загина футболният треньор Ферарио Спасов. Подсъдим е Начо Пантелеев от Лясковец. Съдебният състав с председател съдия Милена Карагьозова и със съгласието на страните по делото..
Депутатите от комисията по отбрана ще изслушат министъра на отбраната по актуални въпроси. Комисията ще гласува и договора за ракетите "Javelin". Комисията по отбрана се събира на фона на провеждащата се в Париж среща, която да реши как Европа да гарантира собствената си сигурност. Европа вече заговори, че отделяните пари за отбрана..
Национална федерация "Земеделие и горско стопанство" в КТ "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на всички парламентарно представени партии , с която се обявява категорично против разпределението на бюджета за второстепенните разпоредители към Министерството на земеделието и Министерството на околната среда и настояват за..
Депутатите решават днес дали да удължат с три месеца срока на действие на Временната комисия за установяване на всички факти и обстоятелства за проблемите с безводието в страната. Удължаването се иска заради нуждата от време за изслушване на институции и за цялостен анализ на събраната информация. Макар да е първа точка в дневния ред на..
Гражданска инициатива "Будители" ще проведе протест пред входа на НС от 8 часа сутринта с искане за оставката на членовете на ЦИК, оставка на правителството и разпускане на 51-то Народно събрание. Протести ще се провеждат всеки ден, до 17 април. А инициативата "Правосъдие за всеки" организира общонационален протест в София заради..
САЩ възобновяват военната помощ и споделянето на разузнавателна информация с Украйна след преговорите в Саудитска Арабия, по време на които Киев се съгласи да приеме 30-дневно прекратяване на огъня. Украйна приема предложеното от Съединените щати 30-дневно прекратяване на огъня не само по въздух и по море, но и по цялата линия на фронта. Това..
Националната галерия представя за първи път уникалната си колекция от западноевропейски гоблени . До 1960-а година те са били притежание на Българската народна банка. Гоблените принадлежат към златния период: 16-18 век , на двете най-значими школи в това изкуство – фламандската и френската. Експозицията в зала 19 на Квадрат 500 ще..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Ако управляващата конфигурация ще се промени по някаква причина, това няма да е заради влизане на "Величие" в парламента , а заради проблемите, които..