Няма добро ДПС. Проблемите и кризата в ДПС дават огромен шанс на БСП да се върне в смесените райони. Това коментира Кирил Добрев, бивш депутат от БСП и изключен от Корнелия Нинова от редиците на социалистите, в интервю пред БНР.
"Отсъствието на БСП от водещите политически сили води до тази нестабилност. Стабилизирането в лявото ще доведе до ръст в гласовете на БСП. Когато БСП е нестабилна, се появяват субекти като "Възход" и "Величие". Сигурен съм, че можем да се видим в челната тройка", оптимист е той за бъдещето на социалистите.
Той коментира, че "за голямо съжаление лидерският въпрос в БСП трябва да се реши след изборите":
"Ние трябва да изкараме кампанията в този вид. Нямам претенции за лидерско място и позиции в НС, аз съм минал своя връх в политиката, единственото, което правя е да подготвям млади кадри, имам възможност да преподавам."
На въпроса кого смята подходящ за лидер на БСП той каза:
"Това мога да посоча след кампанията, първо защото лидерите се раждат в битки и защото, този който може да изтегли БСП ще е следващият, естественият ръководител."
Кирил Добрев препоръча на политическите лидери да си преглътнат малко егото, "че толкова е омръзнало на хората, че можем да преминем към промяна на политическия модел". "Не знам какъв е моделът, той ще мине през Велико НС и там може да стане всичко“, предупреди Кирил Добрев.
Той благодари на всички, които са го номинирали, особено на хората от неговия край - Благоевград. А дали ще се включи в кампанията, ще реши Националният съвет следващата седмица.
Той припомни, че е напуснал депутатството, то не му е цел, за да влезе една прекрасна дама от Габрово. И допълни, че все пак се изкушава.
За отношенията му с бившия лидер на БСП каза, че е "приел обсесията на Нинова върху мен и не обръщам внимание":
"Заедно работихме близо 4 години и бях най-добрият организационен секретар и спечелихме 970 000 гласа. тя ги свали до 150 000 гласа", коментира Кирил Добрев.
Относно нейните атаки за бизнес интересите и връзките с други политически партии, Добрев заяви:
"Аз не водя война с Нинова тя води война с цялата наша партия. За твърденията от фирми никога по никакъв повод не съм боравил с държавен или обществен ресурс. Дойде и нейният ред, и скоро ще се видим с Нинова в съда за конкретните ѝ твърдения. Не е тайна, че имам ВЕЦ и в околията, и района няма безводие. За съжаление това са твърдения на бивш икономически министър и аз на 53 години съм решил да защитя честта на фамилията и ще се видим в съда с тази жена."
Той е категоричен, че когато не се издържаш от политика и не присъстваш там за пари, си далеч по-свободен. И напомни: "Левите идеи не минават пред портфейла, а през сърцето".
Той коментира, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е в тежка ситуация.
"6 пъти печели изборите, не може да състави правителство и може да започнат вътрешнопартийни процеси. БСП има решение да не прави коалиция с ГЕРБ, но всичко зависи от изборните резултати и да се види новото ляво обединение какви резултати ще покаже", смята Кирил Добрев.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис написа в профила си във Фейсбук, че постоянните трусове в района на Санторини са "безпрецедентни". Мицотакис се позова на мнението на сеизмолози и посочи, че е трудно да се предвиди как ще продължат трусовете. "Те следят положението минута по минута и оценяват данните ден след ден", отбеляза той. Гръцкият..
40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината. 25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното праз цялата минала година. Това са ненаркотични вейпове , но проблемът е, че не отговарят на изискванията на..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..