В последния пети епизод от поредицата за Антарктида ще добавим нови интересни факти за ледения континент и за работата на нашите учени там. Какво е усещането, след като акостираш на антарктическия бряг, разказва доц. др. инж. Борис Цанков, който изгражда т. нар. воден цикъл на българската база.
Как звучи и как изглежда ледения континент, споделя Марина Великова, музикален редактор в БНР – програма "Хоризонт", която през тази година участва за първи път в българската експедиция.
Ние, българите обичаме да се сравняваме с другите. Какво показва това сравнение, там на остров Ливингстън, разказва доц. инж. Борис Цанков.
Неговото мнение допълва колегата му доц. Борислав Александров, който е член на Българския антарктически институт и от 25 години работи за българската кауза там.
Сега нека чуем и какво сподели доц. Любомир Кендеров от Биологическия факултет на СУ "Климент Охридски":
За едно от най-любопитните и непознати кътчета, способни да предизвикат възхищение, очаквания и обич – Антарктика ви разказвах в пет поредни радиоенциклопедии.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
" Най-важното е да бъде съставено правителство. Ако има разговори за правителство, ще има разговори и за другите органи , с изключение на ВСС и..
Две от съществените новини в сферата на технологиите от тази година - собственикът на "Спейс Екс", на "Тесла" и на бившия "Туитър", най-богатият човек..
Година, която беше твърде динамична и преливаща от изненади . Достатъчно ли е това обобщение, превъртайки 2024-та на бързи обороти? А какво ни очаква?..