„Пред вятъра и дъжда, човекът не може да спечели. Пожарът можеш да загасиш, но нищо друго. Най-важното нещо е, че сме живи, останалото няма значение.“
„Преживял съм три наводнения, но това беше най-голямото. Не е имало такава вода преди в Ладек. Дойдох да изкарам калта, обзавеждането и техниката от къщата, да ги изхвърля. И след това не знам какво ще правя. Засега няма къде да отседна. “
„Загубите за града са невъобразими. Всички мостове са повредени, асфалта се е откъснал, а града няма средства за ремонти. Изглежда постапокалиптично, бих го нарекъл призрачен град.“
„Водата беше невероятна, беше истински Армагедон. Не знам дали наводнение описва достатъчно добре, защото цели дървета, с корените, плаваха по улиците, както и други неща – гуми, бойлери, имаше дори автомобил. Не остана нито един мост, на практика сме откъснати от света.“
„Беше много бурно, дървета, дънери, всякакви отломки плаваха по улиците, изглеждаше ужасно. Живея във Виена от 25 години, но никога не съм виждал подобен интензитет. Преди 10 години също имаше проливни дъждове, но сега със сигурност беше поставен нов рекорд.“
„Разговарях с министъра на финансите и сме осигурили резерв от един милиард злоти (260 милиона долара) за местата и хората, засегнати от наводненията. Министърът на финансите ме увери, че няма да има недостиг на пари, нито за незабавната помощ, нито за дългосрочната.“
„Докато бившият президент Тръмп се е придвижвал по окосената част на гол игрището, агент е забелязал обекта, въоръжен с пушка, и незабавно е произвел изстрели с оръжието си. Бившият президент не е бил в обсега на обекта, който е избягал от мястото. Той не е произвел изстрели.“
„Родом съм от Северна Каролина, но живея в Хавай, дойдох тук чак от Хавай. Защо съм тук? За мен много други конфликти са сиви, но този определено е черно-бял. Тук става въпрос за доброто срещу злото. Първоначалната ми цел беше да дойда и да участвам в сражения. Всички по цялото земно кълбо трябва да се мотивират да дойдат и да подкрепят украинците без значение от пол и възраст. Заради възрастта ми и факта, че нямам военна подготовка не ме приеха в армията и план Б беше от Киев данасърчавам хората да идват тук. Но все повече се разочаровам от човечеството и започвам да се питам дали накрая ще се окажем от правилната страна на уравнението.“
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Израел "дълбоко съжалява за трагичния инцидент", след като израелските военни сили удариха по-рано днес медицинския комплекс "Насър" в Хан Юнис, южната част на Газа, предаде Ройтерс. При атаката загинаха 20 души, включително журналисти, и около 50 други бяха ранени. Броят на загиналите при..
Три екипа на пожарната и хора от селото гасиха пожар при дупнишкото с. Дяково този следобед, каза за БНР кметът Цветелина Илиева. Предотвратено е разрастването му към къщи и вили в една от махалите - Крич, добави тя. Пожарът възникнал към 15 ч. най-вероятно при небрежно боравене с огън. В района наблизо е бившето училище, което е реставрирано..
Ръководителят на контролираната от Русия област Донецк в източна Украйна заяви, че водната криза, която принуждава хората да чакат на опашки пред водоноски, може да бъде решена само ако Русия поеме пълен контрол над областта, включително и над жизненоважен воден канал. В момента Москва контролира около 75% от региона на Донецк, а руските сили..
Мъж е с лека контузия след като беше блъснат от тротинетка в София. Инцидентът е станал минути след 19 часа. Пострадалият е откаран в лечебно заведение. По първоначална информация водачът на тротинетката е млад мъж. Изясняват се подробности около инцидента.
Президентът Доналд Тръмп посочи, че не е обсъждал конкретни гаранции за сигурност за Украйна, но заяви, че САЩ ще подкрепят страната, предаде Ройтерс. Потенциалните гаранции за сигурност за Украйна представляват основна пречка за прекратяване на войната на Русия в Украйна, напомня агенцията. "Европа ще им даде значителни гаранции за..
Френският премиер Франсоа Байру заяви, че ще поиска от парламента вот на доверие на 8 септември, като той се опитва да мобилизира подкрепа за непопулярния бюджет на правителството си, което заплашва с още по-голяма политическа несигурност в страната, предаде Ройтерс. Байру, говорейки по време на пресконференция преди есента, която вероятно..
Военните у нас нямат яснота какви задачи е изпълнявал откритият в средата на август военен дрон край Созопол. Това става ясно от отговора на министър Атанас Запрянов на въпрос на депутата Явор Божанков. От МО отговарят, че откритият дрон е със силно нарушена конструкция, липсващи части, липса на опознавателни знаци и маркировка. И затова не..
В рубриката "Горещо сърце" ще ви представим капитан Мартин Попов от регионална служба Военна полиция – София . Част от работата му е секретна и..
" Израел се радва все още на твърде силна международна подкрепа и то от водещи, уважавани страни като нашите американски партньори, в някаква степен..
Цената на слънчогледовото олио е в пряка зависимост от цените на външните пазари. Ние сме почти като петролните продукти . Това обясни пред БНР..