Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Андрей Цеков води листата на ПП-ДБ в Благоевград

Снимка: Кети Тренчева

С три часа закъснение от обявеното време от коалиция "Продължаваме промяната-Демократична България“ регистрираха четвъртата за Благоевград пълна листа с кандидати за народни представители. Първите две места са поделени между коалиционните партньори. Водач отново е бившият регионален министър Андрей Цеков, а втори е областният лидер на ДСБ д-р Радко Тумбев от Разлог.

"Тези избори ще бъдат тест за това дали хората ще продължат да живеят в завладяната държава, или ще намерят куража да повярват в бъдещето", заяви преди регистрацията на листата в РИК-Благоевград Андрей Цеков: 

"Седми парламентарни избори от април 2021 година, което е абсолютно ненормално. Трябва да си кажем истината защо ходим на избори - защото една голяма част от политическата класа неистово се стреми да запази порочната система на завладяната държава. Смятам, че тези избори са тест за гражданското ни общество изобщо - доколко в него има енергия да живеем в една по-добра държава. Времето ще покаже дали е дошло осъзнаването в обществото, за да направим тази стъпка. Ако не е дошло, ще вървим и в следващите избори".

Лекари, юристи, учители, хора на иновативния бизнес преобладават в листата на ПП-ДБ, което е в унисон с приоритетите на партиите в коалицията:

"Една балансирана, хубава листа, която гледа към бъдещето".



По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Туристи на разходка в Атина.

Гърция: Горещата вълна продължава, захлаждане от петък

В Гърция горещата вълна продължава и днес с температурите над 40 градуса. Заради опасното време властите предупреждават за опасно за здравето на хората време и висок риск от горски пожари. Властите затвориха временно за посещение Акропола и други археологически паметници в страната. Това е превантивна мярка за защита на туристите,..

публикувано на 09.07.25 в 11:56

Финансовото министерство пусна онлайн калкулатор за превалутиране

Министерството на финансите пусна онлайн калкулатор за превалутиране. Той е достъпен на специалната интернет страница, посветена на въвеждането на еврото - evroto.bg. Превалутирането е по официалния курс - 1.95583 лева за 1 евро. Калкулаторът е на видимо място на заглавната страница и е максимално опростен за употреба, подчертават от..

публикувано на 09.07.25 в 11:34
Костадин Костадинов

Костадин Костадинов: В ПП-ДБ има корупция, но при ГЕРБ и ДПС е по-голяма и по-отдавна

Акции като тази във Варна (арест на кмета на Варна Благомир Коцев - б.р.) трябва да има и срещу кметове на ГЕРБ и ДПС, настоя лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов: "Иначе оставаме с впечатлението за поръчкови акции. Защото това, че в ПП-ДБ има корупция, не е новина. Но също така не е новина, че има корупция и то много по-голяма и много..

публикувано на 09.07.25 в 11:30

Партиите в НС с декларации за зелената светлина от Съвета на ЕС и ЕП за еврозоната

Политическите сили в парламента излязоха с декларации по повод решенията на Съвета на Европейския съюз и Европейския парламент за приемане на страната ни в еврозоната от 1 януари. За ГЕРБ-СДС това е исторически момент, който завършва европейската интеграция на страната и слага началото на нов етап от нейното развитие, заяви Тома Биков...

публикувано на 09.07.25 в 11:26

Гордан Босанац: Хаосът с цените в Хърватия не беше вследствие на еврото

Основните предизвикателства при въвеждането на еврото в Хърватия са били слабата икономика и бедността на населението . Това разказа в интервю за БНР евродепутатът Гордан Босанац от Зелените. Еврото не е променило правилата на играта , по-важният момент за Хърватска е бил влизането в ЕС, уточни той. Повишаването на цените след..

публикувано на 09.07.25 в 11:21
Редовно заседание на Министерския съвет, 9 юли 2025 г.

Автоматични санкции за движение на коли в аварийните ленти

До края на седмицата толкамерите ще се настроят със системата на МВР – движението на автомобили в аварийните ленти на магистралите, освен че ще се засича, ще се санкционира и автоматично. Това стана ясно в началото на правителственото заседание.  Вътрешният министър Даниел Митов поиска по-строги санкции, които да извадят от пътя пияни и дрогирани..

публикувано на 09.07.25 в 11:18

Лудовит Одор: Сега обществената подкрепа за еврото в Словакия е над 80%

Сега обществената подкрепа за еврото в Словакия е над 80% . Един от важните фактори беше, че успяхме да осъществим много реформи преди влизането в еврозоната . Това каза в интервю за БНР евродепутатът Лудовит Одор от "Обнови Европа", бивш премиер на страната и един от архитектите на приемането на еврото в Словакия. Подготовката за..

публикувано на 09.07.25 в 11:01