Началникът на кабинета на британския премиер Киър Стармър напусна поста си. Сю Грей бе въвлечена в спорове за заплащането си, след като политическият редактор на Би Би Си разкри, че получава по-голяма заплата от премиера.
Сю Грей, която стана известна като водеща общественото разследване на "Партигейт" по време на пандемията от Covid-19 и нейният доклад изигра своята роля за свалянето от власт на Борис Джонсън, посочи в мотивите си за оттеглянето, че "интензивните коментари около позицията ѝ рискуват да се превърнат в отклоняване на вниманието от жизненоважната работа на правителството за промяна". Тя изтъкна, че за нея е било чест да играе роля в създаването на лейбъристко правителство като началник на кабинета на Стармър, както в опозиция, така и на "Даунинг стрийт" 10.
Сю Грей обаче остава в екипа на Стармър като поема нова роля като пратеник на премиера за нациите и регионите. Тя, много други министри и самият премиер бяха въвлечена в спорове за дарения, получени от лорд Али, на който, според съобщенията, тя лично е разрешила издаване на временен пропуск за "Даунинг стрийт" 10.
Към това се прибави и разкритието, че нейната заплата е по-висока от тази на Киър Стармър. Мястото на Сю Грей ще бъде заето от Морган Максуини, който преди това беше главен съветник на министър-председателя и ръководеше предизборната кампания на лейбъристите.
По данни на Би Би Си тя е поискала и получила годишна заплата от 170 000 паунда – с 3000 повече от тази на премиера и повече от на който и да е министър в този и предишния консервативен кабинет.
В Народното събрание - мнозинството отхвърли исканията за изслушване на министри във връзка с причините за наводненията по Южното Черноморие и мерките за възстановяване, предложени от "Възраждане" и ПП-ДБ. Отхвърлено беше и предложението на "Възраждане" за създаване на Временна комисия за проверка на всички факти и обстоятелства около причините за..
От Националния институт по метеорология и хидрология обявиха, че вдигат степента на опасност от оранжев в червен код за 7 области на страната. Това са Силистра, Разград, Русе, Велико Търново, Плевен, Ловеч и Габрово. В сила е оранжев код за обилни валежи в три области на страната - Враца, Търговище и Добрич. Жълт код действа на..
Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов коментира в кулоарите на НС кризата с боклука в столицата: "Още когато "Спаси София" и Бонев напуснаха коалицията ПП-ДБ разбрах, че нещо лукаво се готви в столицата и обвиненията, извадете си, на Бонев към Терзиев, бяха за абсолютно несправяне с работата. Но, сега, ако тръгнем днеска, този "герой" да го притесняваме,..
В кулоарите пред журналисти депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" Божидар Божанов и Ивайло Мирчев обявиха, че от формацията им ще поискат цялостна проверка на всички случаи през последните години, подобни на този в курортното селище "Елените". Те казаха и че държавните институции бездействат и защитават мафиотски структури,..
Депутатите ПП-ДБ Божидар Божанов и Ивайло Мирчев настояха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов да направи официално изявление по повод статията в Wall Street Journal. "Бойко Борисов също се е поразсеял, разказа пред един бивш политик и журналист за неговата версия по отношение на срещата с Доналд Тръмп - младши - една среща, за която никой в Щатите..
Камион на общинското предприятие "Софекострой" започна да разчиства купищата събрани боклуци в столичния квартал "Красно село", съобщи кметът на района Цвети Николаева в социалните мрежи. Доброволци чистят днес квартал "Лагера", попадащ в район "Красно село" от натрупаните от неделя отпадъци край контейнерите. Вече четвърти ден на много..
За 20-а година историческата и духовната ни столица Велико Търново домакинства от днес до 10 октомври, включително, единственото в страната международно изложение, посветено на културния туризъм . Тази година своето културно наследство като туристически маршрути в бизнес центъра в града ще представят повече от 45 български общини, както и побратимени..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..