56-годишен мъж е пострадал при взрив на газова бутилка в дома си в радомирското село Дрен, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Перник.
Инцидентът е станал вчера, около 18, 00 ч., когато мъжът се опитал да запали газова бутилка за отопление. Получил се взрив.
Мъжът е откаран първоначално в пернишката болница, където било установено, че има изгаряния по ръцете и тялото, а след това е транспортиран в столично лечебно заведение. Причината за случилото се е изтичане на газ от бутилката, в резултат на което се е образувала взривоопасна концентрация и при поднасянето на пламъка е възникнал локален взрив.
Унищожени са домашно имущество, бяла, черна и компютърна техника и дограма на къщата.
Още един пожар с материални щети са гасили огнеборците в Пернишко през почивните дни. Изгорял е 1 тон сено в пернишкия квартал "Рудничар", а причината е небрежност при боравене с открит огън. Няма пострадали хора. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите от огъня са спасени съседни стопански и жилищни сгради. Екипи на Пожарната са реагирали и на 14 сигнала за наводнения в резултат на обилните валежи. Отводнявани са пътни платна и жилищни сгради в пернишките квартали "Изток" и "Църква".
Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България обяви, че няма да се включи в организирания утре протест срещу приемането на Бюджет 2026. В позиция до медиите изпълнителният директор Евгений Иванов завява, че КРИБ не е политическа организация и не може да протестира с политически и партийни цели - за разлика от други организации, като КНСБ,..
България е сред трите страни членки, за които Европейската комисия отчита риск от несъответствие с бюджетните изисквания на Съвета на ЕС за 2026 г. Това става ясно от публикувания есенен пакет на Европейския семестър. Той поставя акцент върху необходимостта от структурни реформи и устойчиво управление на публичните финанси в контекста на..
Президентът на Сърбия Александър Вучич обяви, че предоставя на руската страна 50 дни, за да продаде мажоритарния си дял в националната петролна компания НИС, която се намира под американски санкции от 9 октомври, съобщи РТС. Сръбската петролна компания НИС поиска от САЩ нов лиценз за продължаване на дейността Ако това не се случи, след изтичането..
Осъдителната присъда за умишленото убийство на швейцарския гражданин Удо Ланге е влязла в сила, съобщиха от прокуратурата. Наказанието от 20 години затвор при строг режим на изтърпяване, което Окръжният съд в Перник наложи на извършителя Борислав Панев, е потвърдено от две съдебни инстанции. 20 г. затвор за убиеца на швейцарския бизнесмен..
Пощенска марка за 225-та годишнина от рождението на Колю Фичето беше валидирана в Дряново, родното място на майстора. Събитието е едно от последните от Националната програма, с която честваме личността на възрожденския строител и неговите постижения. С поредица от събития в Дряново, родното място на Колю Фичето, в други градове на страната, дори и..
Софийският университет "Св. Климент Охридски" отбелязва днес своя патронен празник. Софийският университет чества своя патронен празник По традиция празникът започна в 7:30 часа в академичния параклис "Свети Климент Охридски" в Богословския факултет на университета със Света божествена литургия. След нея литийно шествие се отправи към..
Европейският парламент одобри първата по рода си програма за европейска отбранителна промишленост (EDIP). Нейният бюджет е 1,5 милиарда евро, от които 300 милиона евро ще бъдат предназначени за Инструмента за подкрепа на Украйна. Евродепутатите се споразумяха също така да създадат Фонд за ускоряване на трансформацията на веригите за доставки..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..