Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Орлин Станойчев: Най-добрите ни състезатели трябва да играят в мача срещу Румъния за Купа „Дейвис“

Орлин Станойчев
Снимка: БГНЕС


"Срещата срещу  състава на Румъния ще бъде много, много трудна. Срещу тях винаги е така, независимо от състава им. Ще ни трябват най-добрите ни състезатели, защото с тях  ще имаме най-големи шансове да спечелим този мач", това заяви специално за БНР членът на Управителния съвет на Българската федерация по тенис Орлин Станойчев  по повод  гостуването на националния ни отбор на Румъния в баража за изкачване в Световна група I на отборния тенис турнир за купа "Дейвис". Срещата ще  на 31 януари и 1 февруари или на 1 и 2 февруари 2025.

„Всички ще се радваме Григор да  играе в този мач. Адриан Андреев играе много добре в момента. Кузманов също участва в много турнири. Лазаров е контузен, тоест ще отнеме време да се възстанови. Младите са бъдещето. Те винаги ще бъдат част от отбора. Ще бъде страхотно, ако в този мач се включат най-  добрите ни тенисисти, независимо дали са на 30, на 40  или на 20 години. Капитанът трябва да намери начин и да направи всичко възможно да събере тези момчета", допълни бившият национал.

Българска федерация по тенис продължи партньорството си до 2026 година с една от компаниите за залози у нас. Предишният договор, подписан през лятото, обхващаше най-големите състезания по тенис на национално и международно ниво в страната през годината.

„Без спонсори е много трудно. Трябва ни такава помощ. Надявам се, че това партньорство ще бъде дългосрочно и ще помогне в България да се провеждат по - големи турнири. Много се надявам, че скоро отново ще можем да организираме „София оупън“, но това не зависи само от нас. Ние сме мотивирани и искаме този турнир. Ако ни дадат възможност, ние 100% ще го проведем“, допълни бившият капитан на националния отбор за купа „Дейвис“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ЦСКА се провали срещу съименника ЦСКА 1948

ЦСКА допусна домакинско поражение от ЦСКА 1948 с 0:1 и продължава без победа от началото на сезона в Първа лига . Мамаду Диало вкара единствения гол в мача в средата на първата част.  ЦСКА няма победа в първите шест кръга на шампионата и заема незавидното 14-о място с 3 точки. С успеха на Националния стадион "Васил Левски" отборът на ЦСКА 1948 се..

публикувано на 24.08.25 в 22:14
Бруно Фернандеш изпусна дузпа.

Изпусната дузпа и само точка за Манчестър Юнайтед

Серията от две поредни победи на Манчестър Юнайтед над Фулъм приключи по време на втория кръг от Висшата лига през новия сезон. „Червените дяволи“ завършиха 1:1 при гостуването си в Лондон в неделната вечер. За възпитаниците на Рубен Аморим нещата не потръгнаха добре, след като един от най-добрите изпълнители на дузпи в света – Бруно Фернандеш, прати..

публикувано на 24.08.25 в 20:49

Ботев (Враца) победи след 2 отменени гола на Добруджа

Ботев Враца влезе в горната половина на класирането в Първа лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Добруджа от шестия кръг на шампионатd. Мачът бе по-специален за домакините от Добрич, тъй като бе първи в елита на техния стадион "Дружба" от над две десетилетия, но напълнилите го до краен предел фенове в жълто и зелено останаха разочаровани от..

публикувано на 24.08.25 в 19:50

Йонас Вингегор спечели драматично втория етап на Вуелтата

С преднина от по-малко от половин капла датчанинът Йонас Вингегор спечели втория етап от Обиколката на Испания и поведе в генералното класиране. Състезанието, което започва тази година с три състезателни дни на територията на Италия, предложи равнинен етап от 159,6 километра от Алба до Лимоне Пиемонте, бе спечелено от Вингегор на самия финал, който..

публикувано на 24.08.25 в 19:12

Поредни медали за Стилияна Николова

Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели три медала в последния ден на световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро. В състезанията на отделните уреди тя взе два сребърни - на обръч и на лента, и бронзов на бухалки. Възпитаничката на Валентина Иванова изпълни отлично композицията на обръч и..

публикувано на 24.08.25 в 17:49

БК Балкан привлече пореден американец

Отборът на Балкан Ботевград обяви привличането на американския баскетболист Демонд Робинсън. 24-годишният център е продукт на колежанското първенство на САЩ, в което играе за университетите на Мъри Стейт и Кенесоу Стейт. Като професионалист той е носил екипите на британския Бристол Флайърс и на втородивизионния китайски Хъфей Куанфън. Неговите средни..

публикувано на 24.08.25 в 17:37

Цанко Цанков завърши 24-часовия маратон в река Дунав

Цанко Цанков направи постижение за 24-часово индивидуално непрекъснато плуване без неопрен и помощни средства. Той финишира в Оряхово, където беше посрещнат от развълнувана публика. 24 часа, тридесет минути и осем секунди е постижението, което постигна българският плувец. Съдия Велислав Цеков – председател на съдийската комисия на Българската федерация..

публикувано на 24.08.25 в 15:13