Заместник-генералният секретар на шиитската групировка "Хизбула" Наим Касем призова Израел да прекрати огъня в Ливан, след като от "Хизбула" изстреляха ракети по израелския град Хайфа.
А от Пентагона потвърдиха, че изпращат на Израел височинна противоракетна система, управлявана от американски войници. Батареята за височинна отбрана - Thaad - трябва да подсили израелската противовъздушна отбрана след ракетното нападение на Иран срещу страната по-рано този месец.
Президентът на САЩ Джо Байдън заяви по-рано, че американската противоракетна отбрана е предназначена "да защитава Израел", който все още се очаква да отвърне на иранския удар, включващ повече от 180 балистични ракети, изстреляни по Израел на 1 октомври.
Според Би Би Си, в Израел вече има малък брой американски сили, но това ново разполагане на около 100 войници е важно, тъй като сигнализира за по-нататъшно въвличане на САЩ в разширяващата се регионална война.
На този фон, от "Хизбула" съобщиха, че днес е изстреляла ракети към северния израелски град Хайфа. Същевременно заместник-генералният секретар на шиитската групировка Наим Касем призова за прекратяване на огъня.
"Казвам на израелското командване, че решението е прекратяване на огъня. Ние не говорим от позицията на слабост. Ако израелците не искат това, ние ще продължим. След прекратяването на огъня, заселниците ще се върнат на север и ще бъдат изготвени други стъпки".
Ливанският премиер Наджиб Микати заяви в интервю за АФП, че страната му е готова да засили армията си в южната част на страната след евентуално прекратяване на огъня, като добави, че израелските войски извършват кратки нахлувания през границата.
Според данни, публикувани днес, през второто тримесечие израелската икономика е нараснала по-бавно, отколкото се смяташе досега, тъй като войната на Израел в Ивицата Газа срещу "Хамас" продължава да оказва влияние върху растежа.
Брутният вътрешен продукт е нараснал през периода април-юни с 0,3 % на годишна база, вместо с очакваните 1,2%, съобщиха от Централното статистическо бюро.
Нискобюджетната Wizz Air съобщи, че преустановява всички свои полети от и до Тел Авив до 14 януари, заради ситуацията в региона.
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета за пролетно засаждане ще бъдат раздадени на централния пл."Свобода" в Дупница. Това се прави за втори път в града по иниицатива на "Гората.БГ", а Общината съдейства. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - кайсии - зарзали, сливи жълта афъзка, ароматни дюли, облачински вишни, ябълки (подложка), череши..
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е евродепутатът..
"Смъртта на Алексей Навални дойде след години преследвания от Кремъл. Той не се уплаши. Той отстояваше свободата и демокрацията пред лицето на подтисничеството. Една година след смъртта му неговото наследство е живо". Това се казва в изявления на председателя на Европейския съвет Антониу Коща по повод първата годишнина от смъртта на..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..