Алиансът за права и свободи убедително печели близо 65 на сто от подадените над 48 хиляди гласа на изборите за Народно събрание в Турция.
Това е малко по-висока избирателна активност спрямо изборите през юни, когато гласувалите бяха 46 495. Най-много хора са упражнили правото си на глас в района на Бурса – 14 745. През юни най-голямото количество гласували отново беше там. В Истанбул активните гласоподаватели са били над 13 хиляди и 300.
По-висока с 10 процента е активността в района на Одрин и Тракия, където до урните са отишли малко повече от 10 хиляди и 700 души.
Само в района на Анкара се наблюдава по-малък брой гласували спрямо предишния вот – сега те са били 9225 души. Същият брой са гласувалите в Измир.
"Алианс за права и свободи" на Ахмед Доган печели близо 65 на сто от вота в Турция, а "ДПС - Ново начало" почти 28 цяло и половина.
Рафет Улутюрк от организация "Бултюрк“ обясни по-високата избирателна активност както с активната работа на изселническите дружества, така и с намесата и на турската Републиканска народна партия.
Кенан Йозгюр, който беше член на избирателна комисия в Измир, обясни за БНР, че самият лидер на Републиканската народна партия Йозгюр Йозел е подкрепил Алианса за права и свободи.
Кметът на Бурса Мустафа Бозбей, който пусна клип в "Инстаграм“ с призив да се гласува с номер 13, също е от Републиканската народна партия."Винаги сме казвали ясно, че Газа е неразделна част от бъдеща палестинска държава" - така говорителят на Европейската служба за външна дейност Ануар Ел Ануни коментира думите на американския президент Доналд Тръмп, че САЩ искат да поемат контрол над Газа. Той припомни, че това е едно от петте условия за Газа, поставени през ноември 2023 г. от..
Парламентарната Комисия по културата и медиите прие единодушно Проект на решение за отпускане на държавни парични награди за особени заслуги към българската държава и нацията в областта на културата на 10 души. Това са актьорът Владимир Пенев, народната певица Руска Стоименова, пианистката проф. Милена Моллова, актрисата Ели Скорчева, актьорът..
В Гърция също организират бойкот на магазините заради високите цени на стоките от първа необходимост. Федерацията на потребителите ИНКА организира на 19-и февруари бойкот срещу високите цени на хранителните стоки. "Правителството просто симулира дейност в полза на хората, а реално оставя търговските вериги да печелят много на гърба на..
Министърът на външните работи Георг Георгиев каза, че няма постъпила официална информация към българските институции за това, че Латвия и Швеция ще настояват за компенсации заради прекъснатия кабел в Балтийско море. Швеция задържа по случая българския кораб „Вежен“ и екипажа му, но след седмица свободи моряците и кораба. "Българската страна..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че няма да изпраща американски войници в Ивицата Газа, защото Израел ще предаде територията на САЩ след приключването на военните действия. В същото време израелският министър на отбраната Израел Кац нареди на армията да подготви план, който да позволи "доброволното напускане" на населението на Ивицата..
Жители на град Ябланица сигнализираха , че както в града, така и в цялата община, включваща и осем села, от години няма аптека, която да работи по договор със Здравната каса . Това затруднява пациентите, които имат т.нар. рецептурни книжки, вече в електронен вариант да купуват лекарствата с отстъпката, която се поема от касата и се налага да..
Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов е обжалвал прекратяването на процедурата за избор на главен прокурор от Пленума на Висшия съдебен съвет (ВСС), съобщиха от Върховния административен съд . Към момента все още делото по жалбата не е насрочено. На 23 януари Пленумът на ВСС бе свикан на извънредно заседание от министъра на..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"