Шофьорите, чиито автомобили са с летни гуми, ще бъдат глобявани от 15 ноември. Това обявиха от Пътната полиция при началото на годишната акция "Зима".
От "Пътната полиция" казаха, че няма да има компромиси при проверките и глобяването.
От началото на ноември проверки ще бъдат правени на изправността на велосипедите, каруците и индивидуалните електрически превозни средства.
От 11 ноември започват и проверките на пешеходците.
Статистиката на Полицията сочи, че от началото на годината при катастрофи са загинали 11 велосипедисти. 324 души са ранени. 7 души са загинали при използване на електрически тротинетки. Най-младият загинал е на 16 години, а най-възрастният - на 86.
85-има са загиналите пешеходци до момента, голяма част от тях - при благоприятна видимост. Глобени са 33 729 пешеходци, както и 163 000 водачи - за шофиране без включени светлини.
Заради по-тъмното време през зимата държавният главен инспектор за пътна безопасност Росен Рапчев се обърна към пешеходците:
"Независимо от това, че имат задължение водачите да дадат предимство на пешеходците, аз се обръщам с молба към пешеходците като най-уязвимата част от участниците в движението, те наистина да бъдат много по-внимателни, когато предприемат пресичане на пътното платно".
Движението по АМ "Тракия" в района на Пазарджик е възстановено и в двете посоки, след като по-рано днес беше блокирано заради голям пожар. Заради пожар АМ "Тракия" е затворена и в двете посоки между Церово и Калугерово Трафикът се извършва нормално, каза говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов: "Движението се осъществява..
34 нарушения за шофиране в лентата за принудително спиране са регистрирали камерите на Националното ТОЛ управление за почивните събота и неделя. Две трети от тях са в област Благоевград, на автомагистрала "Струма". Всички нарушители ще бъдат санкционирани след обработка на данните в МВР. Над 1300 камери, монтирани на 295 рамки, вече..
Кюстендилският съветник и регионален лидер на ВМРО Георги Петров отхвърли обвиненията на БОЕЦ в корупция. От БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общински съветник от Кюстендил От БОЕЦ вече са били на среща в ОбС в Кюстендил и с кмета на града инж. Огнян Атанасов по "случая Петров", но така и не е станало ясно в какво е..
Министърът на външните работи на Република България Георг Георгиев е провел двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на Обединеното кралство, информират от МВнР. Срещата се е състояла в контекста на активния политически диалог между двете държави, който се развива..
Днес правителството прие промени в Закона за въвеждане на еврото в България и те са публикувани в правно информационната система на Министерският съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова трябва да ги представи пред Народното събрание. Преди седмица от кабинета анонсираха, че законът се ревизира, за да се внесе яснота за периода..
Паралелно с военните си действия в ивицата Газа Израел удари днес и хутите в Йемен. Израел Кац, министърът на отбраната на Израел обяви, че военновъздушните сили бомбардират пристанището Худейда. По думите му хутите ще ги сподели съдбата на Иран, който ги въоръжава и ще си платят "тежко" за това, че изстрелват ракети срещу Израел...
До 30 октомври се очаква да бъде удължен срокът, в който бележките от таксиметровите апарати трябва да съдържат цената в лева и в евро. Това ще стане с промени в Закона за въвеждане на еврото, които вече са внесени в Народното събрание. Според Министерството на транспорта те ще бъдат разгледани преди 8 август, когато изтича настоящият срок...
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..