Германецът Александър Зверев и датчанинът Холгер Руне са първите полуфиналисти на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Париж.
Поставеният под номер 3 в схемата Зверев се наложи над гърка Стефанос Циципас със 7:5, 6:4 за час и 40 минути.
Това бе едва шеста победа в 16 мача за германеца в това съперничество, но само с още една победа той ще се завърне на второто място в световната ранглиста.
Първият сет на мача бе решен от двойна грешка на Циципас в 11-ия гейм, която подари пробив на Зверев. След него германецът веднага успя да затвори първата част. Във втория сет олимпийският шампион от Токио отново реализира един пробив, който бе за 2:1 гейма и това се оказа решаващият момент в срещата.
Доста по-трудно се оказа класирането на Холгер Руне. Датчанинът, който е номер 13 в схемата, преодоля австралиеца Алекс де Минор след 6:4, 4:6, 7:5. По този начин Руне, който е шампион в Париж за 2022 година, си гарантира изкачване поне до 13-о място в ранглистата, като е и на 11-о място в подреждането за Финалите на АТП в Торино в средата на този месец.
Мачът бе напълно равностоен, като и Руне, и Де Минор завършиха с по 25 печеливши удара, а непредизвиканите грешки на австралиеца бяха само с 4 повече - 42 срещу 38. Нервите на Де Минор обаче не издържаха в 11-ия гейм на третия сет, когато той допусна пробив, а след това Руне затвори мача без трудности.
В полуфиналите Зверев и Руне ще играят един срещу друг.
Резултатите в първите два четвъртфинала в Шампионската футболна лига на Европа: Арсенал - Реал Мадрид 3:0 Байерн Мюнхен - Интер 1:2 Предстоят реванши след седмица. А днес са останалите два четвъртфинала: Барселона - Дортмунд и Пари Сен Жермен - Астън Вила.
Виктория Радева, Надя Тончева и Белослава Кръстева постигнаха победи в осмия кръг на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени на о-в Родос в Гърция. В кръг, в който всички български състезателки играха с белите фигури, трите от тях с най-предно класиране успяха да спечелят. Радева победи чехкинята Тереза Родщайн и вече има..
Ивайло Тисов остана на пето място в най-леката категория до 57 кг свободен стил от Европейското първенство по борба в Братислава, Словакия, след като загуби малкия финал срещу Ислам Мазарганов от Азербайджан. Тисов премина през репешажите и спечели гръмка победа срещу арменеца Манвел Къндърцян. Българският национал изоставаше в първата половина от..
Магомед Рамазанов е първият български финалист на европейското първенство по борба в Братислава, Словакия, след като олимпийският шампион продължи безупречната си серия и в третата си схватка за деня в категория до 86 кг. Рамазан Рамазанов ще се бори за бронз при по-леките до 74 кг, Стилиян Илиев и Ахмед Батаев са на репешажи на 61 и 92 кг, а Георги..
Президентът на Република България Румен Радев отличи най-добрите български състезатели в ските и сноуборда през завършилия преди броени дни зимен сезон 2024/25. По време на церемонията държавният глава връчи Почетен знак на президента на сноубордистите Тервел и Малена Замфироми. Тервел стана световен шампион в паралелния слалом при мъжете, а сестра му..
Българските съдии в гимнастическите спортове получиха наградата "Почетен съдия" от Европейската федерация по гимнастика за новия олимпийски цикъл. В спортната гимнастика това са Здравко Куртев, Нели Танкушева и Цветна Добрева. В художествената гимнастика с почетното звание са удостоени Мария Тодорова, Филипа Филипова, Камелия Игнатова и Нина..
Осасуна завърши наравно 1:1 като гост на Леганес в мач от 30-ия кръг на испанското футболно първенство. Гостите поведоха в резултата в 49-ата минута чрез защитника Хорхе Ерандо. Гол на Дани Раба донесе равенство на Леганес. 29-годишният испанец реализира дузпа в 86-ата минута. Осасуна има 35 точки и се изкачи до 13-то място в Ла Лига. Отборът на..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Какво означава това, че Съюзът на българските учители се включва в дискусиите около въвеждането на нов задължителен учебен предмет "Добродетели и..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на..