Хиляда работници в Обединеното кралство ще получат допълнителен отпуск без загуба на заплащане в първия официален пилотен проект за четиридневна работна седмица под управлението на лейбъристкото правителство.
Няколко компании ще вземат участие в пилотния проект, който се ръководи от "Кампанията за 4-дневна работна седмица" и стартира от днес.
"Кампанията за 4-дневна работна седмица", която представлява организация, управлявана с нестопанска цел и е създадена през 2022 година, ще представи констатациите си на лейбъристкото правителство през лятото. 4-дневната работна седмица ще бъде изпробвана в 17 предприятия, като на по-късен етап се очаква да се включат още четири фирми. По данни на водещите кампанията близо 200 британски фирми вече са преминали към четиридневна работна седмица за постоянно.
Спечелването на правителството на страната на капанията обаче се очаква да бъде далеч по-трудно. В Лейбъристката партия има няколко високопоставени политици, които подкрепиха четиридневната работна седмица, включително вицепремиера Анджела Рейнър, която миналата година каза: "Ако можете да постигнете резултати в рамките на четиридневна работна седмица, тогава защо не?". Откакто обаче спечели властта през юли, партията не говори нищо за тази идея, вероятно страхувайки се да не даде поводи за нападки от Консервативната партия в опозиция, коментираха политически наблюдатели.
Министерството на земеделието започва прием на заявления за финансово подпомагане за залесяване. Бюджетът е близо 12 млн.евро и за финансиране могат да кандидатстват собственици на земи и гори, местни поделения на вероизповеданията, общини и държавни предприятия. Финансиране ще се предоставя за подготовка на почвата за залесяване, закупуване..
С 20 дни по-рано започна да намалява нивото на язовир "Среченска бара" заради засушаването. Водоемът е почти пълен и няма проблеми с подаването на питейна вода, съобщават от ВиК - Монтана. От "Среченска бара" вода пият жителите на населени места от областите Монтана и Враца. В момента във водоема има малко над 15 милиона кубика вода, което..
МВР- Плевен издирва 4-годишно момиченце. Сигнал за изчезването на детето е подал бащата преди повече от месец, но подробности за случая бяха оповестени днес. Сигналът е подаден от бащата, след като майката не го връща в срок, определен от съда. МВР започва действия, детето е обявено за издирване. Говорителят на полицията Мариана Цветкова обясни:..
Броят на ранените в резултат на двойната експлозия на бензиностанция в Рим нарасна на 50 души. От тях шестима са приети в болници с червен код - в тежко състояние. Прокуратурата в Рим започна разследване за причиняване на телесни повреди поради небрежност. Над 20 пострадали при експлозия на бензиностанция в Рим Ранените при експлозията на..
Намалява броят на хората, които предпочитат пътуването с влак. Това показва проучването на агенция "Естат", представено по време на обсъждането на стратегическите проекти в сектора на железопътната инфраструктурата. Добромир Видев допълва. Гроздан Караджов представя нови жп проекти Едва 4% от запитаните биха предпочели железопътния транспорт..
Новият командващ силите на НАТО в Европа Алексъс Гринкевич пое поста с послание към съюзниците за единство, предаде Ройтерс. Заплахите, пред които сме изправени, стават все по-свързани помежду си, но те не могат да се мерят с единството, решимостта и общата ни цел, изтъкна Гринкевич на церемонията по встъпването си в длъжност във военната централа на..
Двама мъже, на 21 и на 43 години, са задържани заради хулигански прояви и агресивно поведение към служителите на реда по време на днешния протест в София. По-възрастният мъж е с множество криминални прояви, сред които кражби, шофиране след употреба на наркотици, нанасяне на средна телесна повреда, хулиганство. Трима полицейски служители са получили..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
В Берковица наградиха победителите в ученическия конкурс "Аз съм българче". В къщата музей "Иван Вазов" е подредена уникална изложба с пощенски марки..