Протестиращите в отцепилата се от Грузия територия Абхазия отказаха да предадат контрола над ключови правителствени сгради.
Президентът на Абхазия Аслан Бжания обяви днес, че ще се оттегли от поста и ще произведе предсрочни избори, ако демонстрантите освободят сградата на парламента. Протестиращите в столицата Сухуми отхвърлиха предложението, а лидерите на опозицията заявиха, че ще приемат само безусловната оставка на Бжания.
Демонстрантите щурмуваха сградите на властта знак на протест срещу подписано наскоро инвестиционно споразумение с Русия и неговото предстоящо ратифициране, позволяващо на руснаците да купуват имоти в региона. Притесненията са, че то ще доведе до поскъпване на апартаментите.
Протестиращите обвиняват президента, че се опитват да използват връзките на Абхазия с Москва за собствена изгода и да укрепва режима си.
Русия и още няколко държави признават Абхазия за независима държава, но повечето страни-членки на ООН я смятат за част от Грузия.
Руският външен министър Сергей Лавров предупреди за "решителна реакция" на всяка "агресия", след като американският президент Доналд Тръмп подкрепи призивите за сваляне на руски самолети, които нарушават въздушното пространство на НАТО, предаде АФП. Тръмп: Руските самолети, нарушили въздушното пространство на НАТО, трябва да бъдат сваляни..
Финалът на Световното първенство по волейбол между България и Италия ще се излъчва на големи екрани в няколко български града, съобщиха от Министерството на младежта и спорта. България е на финал на световното първенство по волейбол Срещата, която започва в 13:30 ч., ще бъде предавана на голям екран до входа на Морската градина във Варна...
Жена е пострадала леко, след като изсъхнало дърво е паднало върху бързия влак от Варна до София. Инцидентът е станал малко след 17 часа в междугарието Стражица - Джулюница, на около 20 метра от спирка Кесерово, съобщиха за БНР от БДЖ. Във влака, който по разписание е тръгнал от морската ни столица в 14 часа, са пътували 80 пътници...
Централната избирателна комисия на Молдова изключи проруската политическа партия "Велика Молдова" от участие в утрешните парламентарни избори заради подозрения за незаконно финансиране. Парламентарните избори се смятат за повратна точка за Молдова, бивша съветска република и страна кандидат за членство в Европейския съюз. Това е втората..
Норвежката армия също съобщи, че разследва "възможни наблюдения с дронове" рано тази сутрин над най-голямата си военна база, където са разположени изтребителите ѝ Ф-35. Преди това, за трети път тази седмица, беше съобщено за неидентифицирани дронове, които са летели над стратегически обекти в Дания. След като летищата в Копенхаген и Олборг..
От политическа партия "Величие" съобщиха за отправени заплахи за живота на Ивелин Михайлов. Днес на официалните имейли на "Величие" е постъпило заплашително писмо. Това съобщиха от пресслужбата на политическата сила. От партията категорично осъждат всякакви опити за сплашване, натиск и заплахи срещу председателя на парламентарната група на..
И перничани също ще могат да гледат заедно големия финал от световното първенство по волейбол в зала "Борис Гюдеров". Община Перник кани всички спортни фенове да се съберат утре, от 13:00 ч., в залата, носеща името на един от най- големите български волейболисти, за да изживеят заедно емоцията от играта на българите. Срещата България-..
Жалбите на "Дойран 2025" и на ПП "Възраждане" няма да спрат процеса на присъединяване на България към еврозоната и въвеждането на еврото от 1 януари..
Президентът Румен Радев се държи конюнктурно и когато му е удобно да се държи антиправителствено и това му носи някакви дивиденти, той го прави,..
Нека продължат по същия начин и да се борят точка за точка от край до край със същата концентрация и със същото желание! Това каза в предаването..