Увеличават се случаите на възрастни пациенти с тежки усложнения след прекарани вирусни инфекции в отделението по вътрешни болести (Пулмология) към „УМБАЛ-Пловдив".
Половината от леглата в него вече са заети от болни на възраст над 70 години с по няколко заболявания. Имаме единични случаи и на млади хора с особено тежки пневмонии, съобщи началникът д-р Илияна Вълканова. Заболелите престояват в отделението поне една седмица, докато бъдат излекувани. Тежките случаи са с грип, COVID и други вирусни болести.
Инфекциите са обострили и други хронични заболявания на пациентите и те развиват дихателна, бъбречна и сърдечна недостатъчност, а това допълнително усложнява състоянието и лечението им. Причината да се стигне до това положение е, че дълго време болните не са търсили лекар, надявали са се всичко да мине, затова и в началото терапията им не е била адекватна, обясни на д-р Илияна Вълканова.
Тя добави, че вълната от вирусни инфекции вече се надига, но медиците очакват пика през януари и февруари следващата година, когато ще има сериозно увеличение на заболелите.
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..
"Тогава, когато една държава се развива като модерна държава, в нейната основа е заложено образованието , а един от основните приоритети в това..