Австрийката Корнелия Хютер спечели супергигантскя слалом в Занкт Мориц (Швейцария) от Световната купа по ски алпийски дисциплини при жените, а легендарната американка Линдзи Вон отбеляза официалното си завръщане в Световната купа на 40-годишна възраст с 14-а позиция. Хютер финишира за 1:15.18 минути, а Вон завърши на 1.18 секунди зад победителката.
Това бе първото състезание за американката в Световната купа по ски алпийски дисциплини след почти шест години пауза. Линдзи Вон планира да участва и във втория супергигантски слалом при жените в Занкт Мориц в неделя. Вон прекъсна кариерата си през 2019 година след поредица от падания и наранявания, а по-късно претърпя операция на дясното коляното.
Американската скиорка напусна Световната купа с 82 победи - рекордът при жените по онова време, но подобрен през януари 2023 година от нейната сънародничка Микаела Шифрин, която вече има на сметката си 99 победи. Шифрин, която дели рекорда от пет победи в Занкт Мориц с Вон, не се състезава този уикенд, тъй като се възстановява от коремна травма, получена през миналия месец.
Носителката на Световната купа за миналата година Лара Гут-Бехрами завърши на второ място днес, с изоставане от 0.18 секунди от Хютер. Третата позиция зае италианката София Годжа, която ликува в първия супергигантскя слалом за сезона в Бийвър Крийк (САЩ) преди седмица. Годжа бе с 0.33 секунди по-бавна от победителката Корнелия Хютер.
В класирането за Световната купа лидер с 287 точки остава швейцарката Камий Раст. На второ място излезе Хютер с 250 точки, а с 245 точки третата позиция заема американката Микаела Шифрин.
Първото място в подреждането за Малкия кристален глобус в дисциплината делят Годжа и Гут-Бехрами с по 160 точки, а Корнелия Хютер е трета със 150.
Волейболната Суперкупа на България при мъжете стартира с голям интерес към една от най-големите звезди на световния волейбол – Матей Казийски. Четирите най-добри отбора от миналия сезон ще спорят за престижния трофей, а присъствието на бившия национал създава очакване за зрелищни мачове. След 20 години по световните терени, Казийски ще излезе на..
Българският пилот в WRC2 Николай Грязин (навигатор Константин Александров, Škoda Fabia RS Rally2) завърши на 4-о място първия ден на рали „Централна Европа“, 12-и кръг от WRC. Грязин стартира от третата позиция, но отстъпи на пето място по време на сутрешните отсечки. След това успя да се възстанови първоначалната си позиция и да завърши деня..
Световният шампион от 2021 година Фабио Куартараро се завърна на върха с впечатляващо представяне на пистата „Филип Айлънд“, след като изненадващо спечели полпозишъна в състезанието за Голямата награда на Фабио Куартараро – своя пети за сезон 2025 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Французинът триумфира в драматична квалификация, в..
Теодора Цанева донесе втората квота за България за световното първенство по карате, което ще се проведе през ноември в Кайро, Египет. В квалификациите, проведени в Париж, състезателката ни в категория 50 кг в дисциплината "кумите" показа впечатляваща форма. Цанева записа три поредни победи в груповата фаза, без да допусне нито една точка срещу себе..
Осемкратният световен шампион Себастиен Ожие (Франция, Тойота) е лидер след първия ден на Рали Централна Европа, което се провежда в Германия, Австрия и Чехия. Ожие бе най-бърз в пролога на състезанието и за малко да повтори постижението си и във втората специална отсечка, но остана само на една десета от секундата зад съотборника си Кале Рованперя от..
Олимпиакос с Александър Везенков победи Макаби Тел Авив с 95:94 (22:24, 18:24, 25:22, 30:24) в мач от петия кръг на баскетболната Евролига, игран в Белград. Българският национал Везенков изигра изключителен мач с 23 точки, 10 спечелени борби и две асистенции, въпреки че част от четвъртата част бе на пейката на гръцкия тим. Олимпиакос изоставаше в..
Селекционерът на националния отбор по футбол Александър Димитров излезе с лична позиция, която бе публикувана на сайта на футболния съюз. Той заяви, че приема решението на вратаря Светослав Вуцов да не играе повече за водения от него отбор, но държеше да изложи и своята позиция. "На вниманието на футболната общественост в България: Във..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..