Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Реал изпревари Барселона и подгони първото място

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Килиан Мбапе вкара един гол и подаде за още един при категоричната победа на Реал (Мадрид) с 4:2 над Севиля, направила ги 2-и в испанската Примера дивисион.

След като Атлетико Мадрид победи Барса в събота и зае първото място по Коледа, отборът на Карло Анчелоти също се възползва от това и постигна комфортна домакинска победа, която ги остави на точка зад лидерите. Атлетико е с 41 точки, Реал (Мадрид) е с 40, а Барселона вече слезе на 3-ата позиция 38.

Първото попадение падна в 10-ата минута след атака на Мбапе и Родриго, като бразилецът подаде на границата на наказателното поле. С първото си докосване французинът овладя, с друго си нагласи топката и с третото изпрати мощен, неспасяем за безпомощния Алваро Фернандес удар. Вторият гол на мадридчани, 10 минути по-късно, беше още по-добър, като Валверде стреля в горния ъгъл от над 30 метра след късо изпълнение на корнер.

Играчите на Анчелоти не се спираха да атакуват и в 34-ата минута вече водеха с 3:0, след като Лукас Васкес подаде на Родриго и бразилското крило не се поколеба да стреля в мрежата.

Секунди по-късно обаче Севиля отвърна на удара, когато Ромеро се разписа след добро подаване на Хуанлу Санчес и добра работа на Доди Лукебакио в атаката преди това.

Второто полувреме започна с добра атака на гостите, като Ромеро трябваше да вкара втори гол, но стреля право в тялото на вратаря Тибо Куртоа. Вместо това мадридчани увеличиха преднината си, като Мбапе даде отличен пас на Диас, който завърши точно за 4:1.

Севиля вкара в игра Хесус Навас след изтичането на 60 минути и той беше аплодиран от „Сантяго Бернабеу“ в своето 705-то и последно участие за клуба, много повече от всеки друг играч.

Гостите върнаха втори гол пет минути преди края чрез Доди Лукебакио, а преди срещата двата отбора направиха шпалир на отказващия се от футбола Навас. 39-годишното крило има във визитката си спечелена четири пъти Лига Европа и два пъти Купата на Краля със своя любим Севиля.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Баскетнационалите ни започнаха подготовка за мача срещу Армения

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол започна подготовка за първия си мач от предквалификациите за Евробаскет 2029. Избраниците на селекционера Любомир Минчев проведоха първо занимание в зала "Георги Христов" в Ботевград, информираха от Българската федерация по баскетбол. На разположение за предстоящия двубой с Армения ще бъдат натурализираният..

публикувано на 25.11.25 в 07:25
Доброволците на НПМГ ще подкрепят СП за спортисти със синдром на Даун

Доброволците на НПМГ ще подкрепят СП за спортисти със синдром на Даун

Ученици от Националната природо-математическа гимназия "Акад. Любомир Чакалов" ще подкрепят организацията на Световното първенство за спортисти със синдром на Даун, което ще се проведе от 13 до 19 юни 2026 година в София. Те ще подпомагат логистиката, посрещането и ориентирането на международните делегации, ще оказват съдействие на публиката и ще..

публикувано на 25.11.25 в 06:37
Валери Божинов

И Валери Божинов изрази подкрепа за Боби Михайлов

Валери Божинов е поредният футболен човек, който изрази подкрепата си към Борислав Михайлов. Бившият президент на Българския футболен съюз беше приет по спешност в болница заради получен инсулт. "Пожелавам ти сила, онази истинската, която имат само шампионите. Знам, че ударът е тежък, но твоят характер е още по-силен.  Вярвам във възстановяването ти и..

публикувано на 25.11.25 в 06:25
Борците ни с отборна титла на ЕП за полицаи в Загреб

Борците ни с отборна титла на ЕП за полицаи в Загреб

Българските борци спечелиха отборната титла на европейското първенство за полицаи в хърватската столица Загреб, което се случва за първи път в 75-годишната история на шампионатите под егидата на Европейския полицейски спортен съюз (USPE), съобщиха от федерацията. Българският тим участва с 10 състезатели, като всички си тръгнаха с отличия. Равносметката..

публикувано на 25.11.25 в 06:18
От ляво на дясно Борислав Иванов и Николай Христов,

Николай Христов с бронз от Олимпийските игри за глухи спортисти

Николай Христов спечели бронзов медал на Олимпийските игри за глухи спортисти (Дефлимпикс игрите) в турнира по карате, които се провеждат в японската столица Токио. Възпитаникът на Борислав Иванов, който е състезател от Спортна федерация на глухите в България, взе отличието в дисциплината "Кумите" в категория 75 килограма, след като записа две победи и..

публикувано на 25.11.25 в 05:57

Баскетболният Локомотив (Пд) надигра Левски като гост

Локомотив (Пловдив) надигра Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо..

публикувано на 24.11.25 в 21:40
Стилиян Петров

Стилиян Петров оказа морална подкрепа на Борислав Михайлов

Постъпилият в болница в неделя бивш президент на БФС Борислав Михайлов бе подкрепен морално от друг бивш капитан на националния отбор - Стилиян Петров. Двамата имаха разногласия преди години във връзка с управлението на родния футбол.  Според непотвърдена информация, изследванията са установили, че става дума за получен инсулт от Михайлов...

публикувано на 24.11.25 в 21:19