Полицията и Кмисията за защита на потребителите извършват проверки за подажбата и разпространението на устройства за пушене от типа "вейп", които съдържат забранени вещесва.
Проверките идват след инцидента в Плевен, при който 14-годишно момче падна от седмия етаж и загина след употреба на вейп, съдържащ хексахидроканабинол.
До момента от комисията са установили, че повече от 20 български сайта продават електронни цигари с въпросното вещество. Освен това такива вейпове са открити и в магазин във Варна.
Полицията е установила, че 48-годишен мъж от София продава чрез интернет наркотични вещества, използвани в устройства за пушене от типа "вейп".
Наред с това в кола, управлявана от 70 годишна жена, са открити 4 бутилки, съдържащи различни по вид течности, около 500 празни пълнители за електронни вейпове и 4 контейнера, съдържащи течност.
Установено е, че става въпрос за 1,5 кг наркотични вещества от групата на новите психоактивни субстанции и 1,5 кг аналози на наркотици. При претърсване в жилище, обитавано от въпросните мъж и и жена, са открити и над 300 вейпа, съдържащи различни субстанции.
Устройствата са иззети и подлежат на последващо изследване, за наличие на наркотични вещества и техни аналози.
По случая е образувано досъдебно производство, работата по него продължава, като всички действия се осъществяват под надзора на Софийска градска прокуратура.
Агенцията на Европейския съюз по наркотиците е поставила веществото хексахидроканабиол под наблюдение заради установения му психоактивен ефект.
Снимки: МВР
20 души бяха ранени при катастрофа на автобус в Германия. Превозното средство е пътувало от Копенхаген за Виена.
Един човек е арестуван от полицията заради хулигански действия по време на протеста в София. Това съобщиха от СДВР. Друг е бил отведен от екипите на МВР но е освободен на място. Служителят на МВР, който припадна е откаран в болница и му е оказана медицинска помощ. Това съобщиха от Спешна помощ пред БНР. Протестът приключи с..
От следващата седмица лекарите ще могат да изписват два вида антибиотика, които ще бъдат безплатни за децата до 7 години. Това стана ясно след заседанието на Националния съвет по цени и реимбурсиране на лекарствата. На него са одобрени двата лекарствени продукта, които ще влязат в списъка на заплащаните от Здравната каса медикаменти. Председателят..
Русия извърши тази нощ най-голямата си атака с дронове и ракети срещу Киев от началото на войната през февруари 2022 г. Столицата на Украйна бе атакувана с над 550 дрона и 11 ракети. Атаката бе извършена няколко часа, след като американският президент Доналд Тръмп проведе телефонен разговор с руския си колега Владимир Путин. Поредна..
Вотът на недоверие срещу председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен е инициатива, на която евродепутатите имат право - това каза в отговор на журналистически въпрос говорителката на Комисията Паула Пиньо и отказа повече коментари. Вотът е по инициатива на румънския евродепутат консерватор Георге Пиперя, която събра необходимия..
35 са вече ранените при двете експлозии на бензиностанция в Рим. Сред пострадалите са 18 полицаи и пожарникари, притекли се на помощ след първата експлозия. Един пожарникар е в тежко състояние, както и мъжq спасен от пламъците на възпламенилия му се автомобил. Над 20 пострадали при експлозия на бензиностанция в Рим Двата взрива..
На протеста пред сградата на парламента срещу въвеждането на еврото се стигна до кратко напрежение, след като недоволните се опитаха да стигнат до входа на сградата. Полицай припадна заради горещините и получи помощ по време на демонстрацията, организирана от партия "Възраждане". Няма сериозна опасност за здравето му, заявиха от СДВР...
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..